1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Hafik'te Şehitler Anısına Fidan Dikildi
Hafik'te Şehitler Anısına Fidan Dikildi

Hafik'te Şehitler Anısına Fidan Dikildi

SİVAS (AA) - Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulu tarafından “Şehitlerimizi Anma ve Fidan Dikimi” adlı program düzenlendi. Yüksekokulun konferans salonunda...

A+A-

SİVAS (AA) - Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulu tarafından “Şehitlerimizi Anma ve Fidan Dikimi” adlı program düzenlendi.

Yüksekokulun konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Azerbaycan Milletvekili Adil Aliyev, Türkiye ve Azerbaycan’ın kardeş ülke olduklarını ve şehitlere minnet duyduklarını söyledi.

Afrin Harekatı'nın başlangıç tarihinin Azerbeycan için önem arz ettiğini dile getiren Aliyev, “Ocak ayının 20’sinde Afrin’e harekat başladı. 20 Ocak Azerbaycan şehitlerini anma günüdür." dedi.

Şehitlerin her zaman minnetle anılacağını dile getiren Hafik Kaymakamı Ömer Sait Karakaş ise "Dün Çanakkale’de olduğu gibi bugün de Afrin’de ayyıldızlı bayrağımızı, sancağımızı dalgalandıran kahraman Mehmetçiklerimizi tebrik ediyorum. Yüce Allah’tan ordumuzu her zaman muzaffer etmesini diliyorum.” diye konuştu.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız da şehitleri anma vesilesiyle bir araya geldiklerini dile getirerek, "Onlar içinde birer fidan dikeceğiz. Böylelikle onların aziz hatıralarını yaşatacağız. Bu programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Programda öğrenciler tarafından okunan şiirler katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

Şehit ailelerine ilçe protokolü tarafından Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı takdim edildi.

Katılımcılar daha sonra okul bahçesinde şehitler adına fidan dikti.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler