1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Hainlere Verilecek En Güzel Cevap Birlikte Tavır Alabilmektir'
Hainlere Verilecek En Güzel Cevap Birlikte Tavır Alabilmektir

'Hainlere Verilecek En Güzel Cevap Birlikte Tavır Alabilmektir'

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Gaziantep'te yaşanan hain saldırıya ilişkin, "Bu hainlere verilecek en güzel cevap, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma paydasında buluşarak, birlikte tavır alabilmektir."dedi

A+A-

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gaziantep'te 51 kişinin yaşamını yitirdiği düğündeki terör saldırısına ilişkin, "Ülkemizin bütünlüğü ile milli birlik ve beraberliğimize kastetmiş bu hainlere verilecek en güzel cevap, gerek siyasiler, gerekse farklı dünya görüşündeki insanlar olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma paydasında buluşarak, ortak düşmana karşı birlikte tavır alabilmektir." ifadesini kullandı.

Bakan Zeybekci, saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifa diledi.

Gözü dönmüş hainlerin vahşice saldırdığı 15 Temmuz gecesinde gönül coğrafyasındaki mazlumların hamisi durumundaki Türkiye'yi un ufak edemeyen güçlerin, bu kez de bölücülerin kalleş tuzaklarına umut bağladığını dile getiren Zeybekci, şunları kaydetti:

"Zannediyorlar ki patlattıkları bombalar ve günahına girdikleri masum canlarla, ülkede korku ve kaosa yol açacaklar. Türkiye'yi çağdaş medeniyetler çizgisine uzanan yoldan alıkoyacaklar. Oysaki, halkın takdiri ile iktidara gelenleri, yine ondan başka hiçbir güç yolundan döndüremez. Ülkemizin bütünlüğü ile milli birlik ve beraberliğimize kastetmiş bu hainlere verilecek en güzel cevap, gerek siyasiler, gerekse farklı dünya görüşündeki insanlar olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma paydasında buluşarak, ortak düşmana karşı birlikte tavır alabilmektir. Vatansever insanımız, şehitlerine olan minnet borcunu parçalanıp dağılmadan, ülke olarak her gün daha da iyiye doğru yol alarak ödemeye çalışacaktır. Biz de iktidar olarak, yine bu bilinçle hareket edeceğiz. Her zaman vatandaşımızın isteğine kulak verecek, her türlü engellemeye rağmen hedefine kilitlenecek ve her gün daha da iyisini yapmak için çaba sarf edeceğiz."

Tüm siyasi partilerin de 15 Temmuz'daki kalkışma sonrası ortaya koydukları milli birlik tavrından hiçbir zaman ödün vermeyeceğinden emin olduğunu vurgulayan Zeybekci, "Bizi birbirimize düşürmeye çalışan terörizme karşı yan yana ve omuz omuza duracaktır. Böylelikle vatan hainlerinin bu yöndeki beklentilerini de kursaklarında bırakacaktır. Allah, birlik ve beraberliğimizi korusun. Kahraman devletimiz ile milletimizi, ebediyen baki kılsın." açıklamasını yaptı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler