1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Hakkari'deki Terör Saldırısı
Hakkarideki Terör Saldırısı

Hakkari'deki Terör Saldırısı

Terör örgütü PKK mensuplarının yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen jandarma astsubay Mustafa Gevrek'in Kırşehir'deki baba evi, acı haberin ardından yasa büründü.

A+A-

Hakkari'de terör örgütü PKK mensuplarının yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen jandarma astsubay Mustafa Gevrek'in (24) Kırşehir'deki baba evine acı haber ulaştı.

Astsubay Gevrek'in şehadet haberi, Ahi Evran Mahallesi'ndeki evlerinde babası Hasan ve annesi Bahtıgül Gevrek'e verildi. Haberin ulaşmasının ardından şehidin evinin bulunduğu apartmana Türk bayrakları asıldı.

Şehit Gevrek'in resmi nikah kıydığı ve ağustos ayında düğün yapmayı planladığı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hemşire olarak görev yapan eşi Tansu Yılmaz Gevrek de haberi alır almaz babaevine geldi.

Şehit Gevrek'in 2012 yılında Ankara Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulundan mezun olduktan sonra ilk görev yeri olan Sinop'a gittiği ve iki yıl sonra da Hakkari Çukurca'da görev yapmaya başladığı öğrenildi. Yakınları, tayini Ankara'ya çıkan Gevrek'in Kırşehir'e gelerek düğün yapıp sonra Ankara'ya gitmeyi planladığını ancak gittiği son görevinde şehit olduğunu aktardı.

Önceki ve Sonraki Haberler