1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Hakkarili Esnaf Atm'de Unutulan Parayı Polise Teslim Etti
Hakkarili Esnaf Atmde Unutulan Parayı Polise Teslim Etti

Hakkarili Esnaf Atm'de Unutulan Parayı Polise Teslim Etti

Hakkari'de ATM'de unutulan 2 bin lira ve banka kartını sahibine ulaştırılması için polise teslim eden vatandaşın davranışı takdirle karşılandı

A+A-

HAKKARİ (AA) - Hakkari'de ATM'de unutulan 2 bin lira ve banka kartını sahibine ulaştırılması için polise teslim eden vatandaşın davranışı takdirle karşılandı.

Yasin Kurt isimli esnaf, para çekmek için gittiği Cumhuriyet Caddesi'ndeki bir bankaya ait ATM'nin para verme bölümünde 2 bin lira ve banka kartı unutulduğunu fark etti.

Bankanın önünde bir süre para ve kartın sahibinin gelmesini bekleyen Kurt, daha sonra bunları tutanak karşılığında polise teslim etti.

Gösterdiği duyarlılıkla insanlık görevini yerine getirdiğini belirten Kurt, "Kartımı bankamatiğe yerleştirmeye çalıştığım sırada hazneden 2 bin lira çıktığını gördüm. Parayı aldıktan sonra tuşa bastığım sırada kart haznesinden hesap sahibine ait banka kartı çıktı. Paranın sahibini bulma umuduyla bir süre bekledim ancak kimse gelmeyince para ve kartı karakola getirerek polis memurlarına teslim ettim. İnşallah sahibi kısa sürede bulunur." diye konuştu.

Polis memurları ise duyarlılığından dolayı Kurt'a teşekkür etti.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler