1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Halkpınar'da Öğretmenler Arası "Türk Zeka Oyunları" Turnuvası
Halkpınarda Öğretmenler Arası Türk Zeka Oyunları Turnuvası

Halkpınar'da Öğretmenler Arası "Türk Zeka Oyunları" Turnuvası

KONYA (AA) - Halkapınar İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü bünyesinde staj gören öğretmenler arasında "Türk Zeka Oyunları" turnuvası düzenlendi.Halkapınar Yatılı Bölge Ortaokulunda düzenlenen...

A+A-

KONYA (AA) - Halkapınar İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü bünyesinde staj gören öğretmenler arasında "Türk Zeka Oyunları" turnuvası düzenlendi.

Halkapınar Yatılı Bölge Ortaokulunda düzenlenen turnuvada 72 öğretmen mangala, dokuz taş, hedef sporu, dama, satranç, gibi oyunlar oynayarak birbirleri ile hem yarıştı hem eğlendi.

Halkapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Tezcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin de Türk zeka oyunları turnuvasına katıldığını söyledi.

Öğretmen arkadaşlarla kaynaşmak amaçlı çeşitli oyunlar oynadıklarını belirten Tezcan, şöyle konuştu:

"Bu turnuvadaki esas gayemiz, 2016, 2017 eğitim öğretim dönemi öncesinde bu oyunları öğretmenlerimizin daha iyi öğrenmesi ve öğrencilerine Türk zeka oyunlarını daha etkin tanıtmaları ve öğretmelerini amaçlamaktayız. Çünkü bu tür oyunlar hem kültürümüzü yaşatmak hem de öğrencilerimizin zihinlerini daha aktif olarak kullanabilmeleri, zekalarını eğlence ile birleştirmelerini sağlayan oyunlar olduğu için biz de bu konuyu önemsiyoruz.''

Önceki ve Sonraki Haberler