1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Hastanedeki Tatbikat Gerçeğini Aratmadı
Hastanedeki Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Hastanedeki Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Beyhekim Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen yangın ve tahliye tatbikatı gerçeğini ara

A+A-
Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Beyhekim Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen yangın ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı. Senaryo gereği yangından etkilenen ve hastanenin en üst katında mahsur kalan hastalar UMKE, AFAD ve itfaiye görevlilerinin yardımıyla kurtarıldılar. Hastane personeli ile tedavi için hastaneye gelen vatandaşların da büyük bir merakla izlediği tatbikatı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz’da yerinde takip etti.
Gerçeğini aratmayan görüntülere sahne olan tatbikat ile ilgili açıklama yapan  Beyhekim Devlet Hastanesi Yönetici Başhekimi Op. Dr. Ali Haydar Dadacı tatbikatın başından sonuna kadar başarılı bir koordinasyon çalışması ile yürütüldüğünü ve hastaların mağdur olmaması için tüm önlemlerin alındığını ifade etti. Dadacı, “Tatbikatın gerçekleşmesinde emeği geçen UMKE’ye (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), AFAD’a (Afet ve Acil Durum Müdürlüğü), Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na ve Beyhekim Devlet Hastanesi’nde görev yapan sivil savunma ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.
Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz’da yaptığı konuşmada yangın ve benzeri afetlere hazırlıklı olmanın önemine değindi. Darılmaz, “Birliğimize bağlı tüm sağlık tesislerimizde bu tür tatbikatlar ve eğitimler Sağlık Bakanlığı’nın da istediği şekilde devam edecektir. Gerçeğini elbette yaşamak istemeyiz fakat olabilecek bir yangında eksikliklerimizi görmek ve önlem almak açısından önemli bir tatbikat oldu. Tatbikatta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Önceki ve Sonraki Haberler