1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hava Kuvvetleri Komutanlığına Sözleşmeli Erbaş Ve Er Alınacak
Hava Kuvvetleri Komutanlığına Sözleşmeli Erbaş Ve Er Alınacak

Hava Kuvvetleri Komutanlığına Sözleşmeli Erbaş Ve Er Alınacak

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, sözleşmeli erbaş ve er statüsünde çalışacak personel alacak

A+A-

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, sözleşmeli erbaş ve er statüsünde çalışacak personel alacak.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İletişim Şube Müdürlüğünce sözleşmeli personel alımına ilişkin duyuru yapıldı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli erbaş ve er olarak personel alımı yapılacağı belirtilen duyuruda, "Çağdaş bilim ve tekniğin ışığında; bedensel, zihinsel ve akademik yönlerden üst seviyede yetişmek ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'İstikbal Göklerdedir' hedefi doğrultusunda görev yapan Türk Hava Kuvvetlerinin her biri ayrı bir değer olan silah arkadaşlarımızdan olmak istiyorsanız, sizleri Hava Kuvvetleri Komutanlığına bekliyoruz. Mesleğinizdeki yetenek ve tecrübeyle Hava Kuvvetlerimize güç katın." ifadelerine yer verildi.

3-4 yıllık sözleşme imzalanacak
Sözleşmeli erbaş/er olarak istihdam edilecek personele ilişkin genel bilgilere yer verilen duyuruya göre, sözleşmeli erbaş/erler, kışlada kalacaklar ve sabah, öğle, akşam yemekleri devlet tarafından karşılanacak.

Askerliği bitiren personelden seçilebildiği gibi askerliğini yapmamış gençler de sözleşmeli erbaş/erliğe başvuru yapabilecek. İstihdam edilecek personel, emsal rütbedeki erbaşların üstü, emsal rütbedeki uzman erbaşların astı sayılacak. Bu kişilerle 3-4 yıllık sözleşme imzalanacak. Hizmet süreleri en fazla 7 yıl olacak. Her yıl, 30 gün yıllık izin, 15 gün yıllık mazeret izni olmak üzere toplam 45 gün izin alma hakkına sahip olunacak. Ölüm, doğum, hastalık gibi özel durumlarda da yıllık izin haricinde izin kullanılabilecek.

Başvuru duyuruları ve sözleşmeli erbaş/erlik mesleği hakkında merak edilen soruların yanıtlarına Hava Kuvvetleri Komutanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler