1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hayali Rio'da Ok Atmak
Hayali Rioda Ok Atmak

Hayali Rio'da Ok Atmak

Engelli kalmadan önce futbol oynayan ve geçirdiği kaza sonrası okçuluğa yönelen milli sporcu Eray Kapıcı'nın en büyük hedefi, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'yi temsil etmek

A+A-

Engelli kalmadan önce futbol oynayan ve geçirdiği kaza sonrası okçuluğa yönelen milli sporcu Eray Kapıcı'nın en büyük hedefi, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'yi temsil etmek.

Ankara'da kamp yaptıkları otelde AA muhabirine konuşan Eray Kapıcı, 10 yıl önce trafik kazası geçirdiğini belirterek, daha sonra tekerlekli sandalyeye bağımlı kaldığını söyledi.

"En büyük hayalim olimpiyatlarda yarışmak"
Başkentte birlikte yaşadığı ailesinin desteğiyle zorlu süreci atlattığını ve başladığı okçulukta Türkiye'nin başarısı için ter döktüğünü anlatan Eray, "En büyük hayalim olimpiyatlarda yarışmak." dedi.

Çek Cumhuriyeti’nin Nove Mesto kentinde 11-21 Haziran'da düzenlenecek kota yarışının, olimpiyatlara katılmak için son şansı olduğunu belirten Eray, yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

"Kendimi olimpiyat vizesi almaya çok yakın hissediyorum. Büyük heves ve istekle hazırlıklarımı sürdürüyorum. Bu kampta yer alabilmek için haftanın 5 günü, 4 saat çalıştım. Katıldığım birçok yarışta kendimi geliştirebileceğimi düşünerek, her fırsatı değerlendirdim. Artık kendimi hazır hissediyorum."
 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler