1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 'Hayallerimi Elimden Aldılar'
Hayallerimi Elimden Aldılar

'Hayallerimi Elimden Aldılar'

Albay Müslüm Kaya'nın baskısı sonucu Kara Harp Okulunu bırakmak zorunda kalan İzmirli Çağrı Sarı, hayallerini çalanlara tepki gösterdi

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi gecesi WhatsApp yazışmaları ele geçirilen subaylardan Albay Müslüm Kaya'nın baskısıyla Kara Harp Okulunu bırakmak zorunda kaldığını anlatan Çağrı Sarı, hayallerini çalanlara tepkili.

Harp Okulundan ayrıldıktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünü tamamlayan ve dil eğitimi için İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Sarı (24), AA muhabirinin sorularını görüntülü telefon bağlantısıyla yanıtladı.

Sarı, küçüklüğünden beri asker olmak istediği için Kara Harp Okulunu kazandığını, eğitiminin ilk dönemindeki başarılarından ötürü hafta sonu izinlerinde kolaylık sağlayan "sarı kart" kazandığını ancak ikinci dönem bölüğünün değiştirildiğini aktardı.

Tabur komutanının Müslüm Kaya, bölük komutanının da Özkan Özen olduğunu belirten Sarı, önce çapraz sorguya alındığını söyledi.

Çapraz sorguda kendisine, "Evinizde köpek mi besliyorsunuz, çok pis değil mi?" gibi soruların yöneltildiğini ifade eden Çağrı Sarı, takip eden günlerde lağıma ve bataklığa sokulduğunu, kış aylarında ıslatıldığını ve birçok eziyete maruz kaldığını vurguladı.

-"Özen ve Kaya bana sürekli 'Sen asker olamazsın' diyorlardı"


Müslüm Kaya'nın kendisine çok eziyet ettiğini ileri süren Sarı, şunları anlattı:

"Beni saatlerce odasının kapısında bekletiyor ve katılmam gereken seminerlerden, konferanslardan alıkoyuyor ve bana çeşitli görevler veriyordu. Herkes ondan korkardı. İşi olduğu zamanlar Özkan Özen'i çağırır ve beni eğitmesini söylerdi. Bunlar eğitim değil, yıldırma politikasıydı. Özkan Özen ve Müslüm Kaya bana sürekli, 'Sen asker olamazsın' diyorlardı."

Müslüm Kaya'nın darbe girişimi gecesi WhatsApp'taki yazışmalarını görünce millet için çok üzüldüğünü vurgulayan Sarı, "Hukuki sürece müdahil olacağım. Bütün eziyetlerden önce benim amacım askeri okulu bitirmek, maaşımla hasta kardeşlerimi özel üniversitelerde okutmaktı. Bu hayallerimi elimden aldılar. Ben kendi yolumu çizdim, benim şu anda da önüm açık, bir elektrik elektronik mühendisiyim. İyi yerlerde iş bulabilirim ama beni TSK'ya çağırırlarsa yine giderim çünkü hayalim hep asker olmaktı." sözlerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler