1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 'Hayır Marketi' Ramazanda Sakaryalıların Hizmetinde
Hayır Marketi Ramazanda Sakaryalıların Hizmetinde

'Hayır Marketi' Ramazanda Sakaryalıların Hizmetinde

Adapazarı ilçesinde belediye tarafından 2011'de hizmete açılan, giyimden yiyeceğe, çocuk mamasından hasta bezine kadar birçok ürünün bulunduğu Toplumsal Yardımlaşma Marketi, ramazanda ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor

A+A-

Adapazarı ilçesinde belediye tarafından 2011'de hizmete açılan, giyimden yiyeceğe, çocuk mamasından hasta bezine kadar birçok ürünün bulunduğu Toplumsal Yardımlaşma Marketi, ramazanda ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor.

Yağcılar Mahallesi'ndeki Toplumsal Yardımlaşma Marketi'nden her ay yaklaşık 438 ihtiyaç sahibi faydalanırken bu sayı ramazan ayında yaklaşık 4 bine kadar çıkıyor. "Veren elle alan eli birbirine göstermeden" hizmet vermeyi amaçlayan kurum, yaşlı ve hastaların ihtiyaçlarını evlerine kadar ulaştırıyor.

Marketten düzenli olarak bir, iki ve üç aylık periyotlarla yardım alan toplam bin 500 aile bulunuyor.

Her ay düzenli olarak 438 aileye yardım
Her ay düzenli olarak 438 aileye yardımda bulunulduğunu belirten Aydın, ramazan ayında bağışlar dolayısıyla yardımların daha da arttığını kaydetti. Aydın, "Burada görevli belediye personelimiz de güler yüzlü hizmetiyle, ihtiyaç sahiplerine ellerinden gelen yardımı yapıyor." dedi.

Sosyal yardımlaşma dernekleri üzerinden de kontrol ediliyor
Market sorumlusu Kasım Uslu, "ihtiyaç sahibi kişilerin bir reyonu olsun" sloganıyla hizmete başladıklarını söyledi. Uslu, marketin kapasitesinin kısa sürede büyüdüğünü belirterek,"İhtiyaç sahibi bize başvuruyor. Biz kaydını alıyoruz. Araştırma yapıyoruz. Evine giderek ve sosyal yardımlaşma dernekleri üzerinden de kontrol yapıyoruz. Komisyona havale ediyoruz. Komisyon yardım alanını belirliyor. Daha sonra kendilerine mesaj yoluyla bilgi verilerek, buradan düzenli olarak aylık, iki aylık, üç aylık periyotlarla reyondan sepetini alıp alışverişini yapıyor. Firmalardan aldığımız bağışlar var. İhtiyaç sahiplerine senede iki kere yazlık ve kışlık kıyafet dağıtıyoruz." şeklinde konuştu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler