1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. "Hedefimiz, 2023 Yılında En Az 10 Ülkeye Ulaşmak"
"Hedefimiz, 2023 Yılında En Az 10 Ülkeye Ulaşmak"

"Hedefimiz, 2023 Yılında En Az 10 Ülkeye Ulaşmak"

Özsüt Genel Müdürü Şeneler:- "Şu anda yurt dışında Azerbaycan'daki 3 mağazamız ile hizmet veriyoruz. Hedefimiz, 2023 yılında en az 10 ülkeye ulaşmak" - "Marmara bölgesinde fabrika kurma planlarımız var. Bu fabrika 300-400 mavi yakalıyı istihdam edebilecek

A+A-

İSTANBUL (AA) - Özsüt Genel Müdürü Güçlü Şeneler, "Şu anda yurt dışında Azerbaycan'daki 3 mağazamız ile hizmet veriyoruz. Hedefimiz, 2023 yılında en az 10 ülkeye ulaşmak." dedi.

Özsüt'ün 80. yılı için düzenlediği basın toplantısında konuşan Şeneler, Özsüt'ün 80. yıldaki büyüme hedefinin 200'ün üzerinde mağazaya ulaşmak ve yüzde 30 büyüme sağlamak olarak belirlendiğini ve yatırımcıların Özsüt'e büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Şeneler, bugün Türkiye'de 46 ilde 180'in üzerinde mağazalarının bulunduğunu ve bunların 9'u dışında tamamının franchise'lar tarafından işletildiğini vurguladı.

Ev dışı tüketimin yılda 55 milyar liraya yaklaştığını ve bunun yaklaşık yüzde 27'sinin Türkiye genelinde sayıları 65 bini bulan kafe, restoran ve pastane harcamaları olduğunu belirten Şeneler, "Yeme - içme sektörü, geri dönüşün 2-4 yıl gibi kısa sürelerde gerçekleşmesi ve ortalama yüzde 15-20 arasında değişen kar marjları ile yatırımcılar için oldukça cazip. Bugün hem yurt içinden hem de başta Orta Doğu olmak üzere dünyanın birçok noktasından yatırımcılar Türkiye'de bu sektöre girmek istiyor. Henüz yolun başındayız, yatırım, satın alma gibi konularda daha disipliner bir yapıya kavuştuğumuzda Türkiye'nin gastronomi turizmiyle örnek bir ülke olacağına inancımız tam." dedi.

Şeneler, "Şu anda yurt dışında Azerbaycan'daki 3 mağazamız ile hizmet veriyoruz. Hedefimiz, 2023 yılında en az 10 ülkeye ulaşmak." açıklamasında bulundu.

Azerbaycan'da 2 yıl içerisinde 3 mağaza açtıklarını söyleyen Şeneler, "Yurt dışı mağazalarımızın performansından çok memnunuz, bizim lezzetlerimiz orada da çok seviliyor. Açıkçası yurt dışından ciddi talep alıyoruz ancak doğru partner bulmadan geniş çaplı bir operasyona girmeyi tercih etmiyoruz. İçimize sinen bir ortak bulduğumuzda Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu'daki ülkelere de Özsüt markasıyla ulaşmak istiyoruz." diye konuştu.

Şeneler, "Yurt dışında geniş çağlı organizasyon başlatacak olursak orada mutlaka lokal bir üretim tesisimiz olmak zorunda. Aksi takdirde her şeyi Türkiye'den göndererek geniş çaplı bir organizasyon yapma şanşımız olmaz. Kazakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde faaliyet gösteren iki grup bizim birlikte yürümek istiyor." ifadelerini kullandı.

Marmara bölgesinde fabrika kurma planlarının olduğunu kaydeden Şeneler, "Bu fabrika 300-400 mavi yakalıyı istihdam edebilecek. Böylelikle daha fazla ürünü daha fazla noktaya ulaştırabilme imkanımız olacak." şeklinde konuştu.

Şeneler, "Şu anda 3 bin - 3 bin 500 kişiyi Özsüt şapkası altında çalıştığını belirterek "Gerek şube açılışıyla gerekse bizim üretim seviyemizin artmasıyla istihdam sayımız her sene yüzde 20-30 artıyor. Bu hiç bir fabrika yatırımı yapmadığınız takdirde bile biz 3 yıl içersinde 4 bin 500 çalışan sayısına geliyoruz zaten." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler