1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hem Daeş Hem Fetö Hem De Pkk'nın Terör Saldırısını Atlattı
Hem Daeş Hem Fetö Hem De Pkknın Terör Saldırısını Atlattı

Hem Daeş Hem Fetö Hem De Pkk'nın Terör Saldırısını Atlattı

DAEŞ'in Atatürk Havalimanı saldırısından 10 dakika arayla kurtulan, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında tankların önünü kesen Acet, Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerin İstasyon Amirliğine yönelik saldırısında yaralandı

A+A-

BATMAN (AA) - PKK'lı teröristlerce dün Diyarbakır-Batman karayolunun Bismil ilçesi yol ayrımında bulunan Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyonuna yönelik bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda, İstanbul'da taksicilik yapan Ayhan Acet (43) de yaralandı.

Acet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakır Havalimanı'na gitmek üzere eşi, iki oğlu ve damadının bulunduğu araçla yola çıktıklarını anlatarak, teröristlerin Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyonu'na yönelik saldırısında yaralandığını söyledi.

Saldırı öncesinde silah sesleri duyduklarını, sonra bombalı aracın patlatıldığını kaydeden Acet, patlamadan sonra hiçbir şey hatırlamadığını, kolunda kırıkların oluştuğunu ve şarapnel parçasının kaldığını belirtti.

Atlattığı üçüncü saldırı
Saldırıda oğlunun da hafif yaralandığını, bu tür saldırıları onaylamadıklarını ifade eden Acet, şöyle devam etti:

"Son aylarda birçok olay yaşadım. İstanbul'da taksicilik yapıyorum. DAEŞ'in Atatürk Havalimanı'na saldırdığı zaman 10 dakika önce yolcu alarak ayrılmıştım. Bizim durakta 3 arkadaşımız vefat etti. 10 dakika daha kalsaydım, durakta ben de ölebilirdim. 15 Temmuz darbe girişiminde Yenibosna'da sabaha kadar mahsur kaldım. Tankların geçişini önlemek için polisler bizi bekletti. Uzun kuyruk olunca tanklar hareket edemedi. Polise destek çıkarak, sabaha kadar bekledik. Sonra da Diyarbakır'daki bu saldırıyı yaşadık. Verilmiş bir sadakamız vardı, böyle kurtulduk. İstanbul'da havalimanı saldırısında 10 dakika arayla kurtuldum. Darbe girişimi sırasında sabahlara kadar yolda mahsur kalarak tankların önünü kestik. Şimdi de bombalı saldırıda yaralandım. Öldürmeyen Allah öldürmez."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler