1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Hemşirelik Haftası
Hemşirelik Haftası

Hemşirelik Haftası

Sulakyurt ilçesinde, Hemşirelik Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi

A+A-

Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde, Hemşirelik Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Hakim Mehmet Çakıroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul bahçesinde etkinlik düzenledi.

Etkinlikte konuşan Okul Müdür Yardımcısı Aydan Acar, okul olarak 1990 yılından itibaren acil tıp teknisyenliği, hemşire ve diğer alanlarda öğrenci yetiştirerek, sağlık camiasına personel kazandırdıklarını söyledi.

Acil tıp teknisyenliği ve hemşirelik mesleğinin güç çalışma şartları gerektiren özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslek grubu olduğunu belirten Acar, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, görevlerini gerçekleştirerek, halkımızın sağlığına hizmet etmektedir. Sağlık hizmeti bir ekip hizmetidir. Acil tıp teknisyeni ve hemşirelerimiz sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarıdır."

Belediye Başkanı İsmail Bildik ve kurum müdürlerinin katıldığı program, öğrenciler tarafından ritimlerle bardak gösterisi, işaret dili eşliğinde şarkı dinletisi, skeçler ve yarışmaların ardından son buldu. 

Önceki ve Sonraki Haberler