1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Huğlu'daki 99 Konut İçin Toki İhaleye Çıkıyor
Huğludaki 99 Konut İçin Toki İhaleye Çıkıyor

Huğlu'daki 99 Konut İçin Toki İhaleye Çıkıyor

KONYA (AA) - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Beyşehir ilçesine Huğlu Mahallesi’nde yapacağı 99 konut için 26 Ekim’de ihaleye çıkıyor.Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,...

A+A-

KONYA (AA) - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Beyşehir ilçesine Huğlu Mahallesi’nde yapacağı 99 konut için 26 Ekim’de ihaleye çıkıyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi’nin girişimleri üzerine çalışma başlatan TOKİ Başkanlığı’nın av tüfeği üretim merkezlerinden ilçeye bağlı Huğlu Mahallesi’nde inşa ettireceği 99 konut için ihale tarihini belirlediğini söyledi.

Özaltun,TOKİ Başkanlığı tarafından Huğlu’da 99 konutun yanısıra, 1 adet 2 dükkanlı ticaret alanları ile altyapı ve çevre düzenleme işinin de ihale edileceğini söyledi.

İhale tarihinin TOKİ Başkanlığı tarafından 26 Ekim olarak açıklandığını belirten Özaltun, ihalenin ardından işi üstlenen yüklenici firma tarafından toplu konut inşaatlarına başlanıp kısa süre içerisinde bitirilmesini beklediklerini kaydetti.

Beyşehir Belediyesi olarak ilçe merkezinin yanısıra talep eden diğer dış mahallelerde de toplu konut üretmenin çabası içerisinde olduklarını ifade eden Özaltun, süreçte AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu’dan da büyük destek gördüklerini dile getirerek, Milletvekili Babaoğlu’na toplu konut projelerine verdiği destek ve katkılardan dolayı teşekkür etti.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler