1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Hukuk Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı
Hukuk Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı

Hukuk Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesi 9. dönem mezunlarını verdi.

A+A-

 Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesi 9. dönem mezunlarını verdi.

Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Prof. Dr. Doğan, hukukun amacının adalet olduğunu ve bir hukukçu için adalet tesisinin her şeyden önce geldiğini söyledi.

Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Doğan, şunları kaydetti:

"Hukukçu olarak hangi mesleği icra ederseniz edin, bağımsızlığınızdan taviz vermeyerek dik durun, tarafsızlıktan şaşmayarak adil olun. Çalışmak düsturunuz olsun. Fakülte yıllarında biriktirdiğiniz bilgi sermayeniz ve edindiğiniz adalet anlayışınız, kazanma değil hak etme, haklıya hakkını teslim etme yarışında size yeterince yardımcı olacaktır. Vicdanınızı tatmin etmeyen bir kararın adil olmasının imkansızlığını göz ardı etmeden adaletin temsilciliğini yapın. Adaletin doğru, hızlı ve etkili tecellisi için yargı mekanizmasının her aşamasında elinizden geleni yapın. Temel amacınızın insana hizmet olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır ilkesi temel felsefeniz olsun. Mezuniyetinizin tüm adalet camiasına ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor hepinize teşekkür ediyorum. Yolunuz açık, bahtınız aydınlık olsun."

Konuşmaların ardından dönem birincisi Servet Kübra Kılınç tarafından mezuniyet kütüğüne plaket çakıldı.

Tören, mezun öğrencilere diplomalarının verilmesiyle sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler