IBS

IBS

IBS

A+A-

İş hayatının her alanında yoğun rekabet yer alıyor. Çalışanların terfi etmek ve daha yüksek pozisyonlarda çalışabilmek için aynı pozisyondaki kişilerden daha fazla bilgi birikimine sahip olmaları gerekiyor. Rekabet, iş hayatına adım atarken bile iş arayan kişilerin önüne çıkıyor. İşverenlerin çeşitli mecralarda yayınladıkları iş ilanlarına binlerce kişi başvuruyor. Başvuru yapan kişinin diğer adaylardan sıyrılması için de özgeçmişinde bir takım artılar olması gerekiyor. Neredeyse herkesin üniversite mezunu olduğu bu dönemde, iş hayatına adım atan profesyonellerin özgeçmişlerinde, sertifika programları sonrası aldıkları bir sertifikanın bulunması, onları rakiplerinin bir adım önüne geçiriyor. Açılımı İstanbul Business School olan IBS, iş hayatına adım atmakta olan ya da mesleğinde yöneticilik pozisyonuna kadar ilerlemiş olan profesyonellere sunduğu eğitim programları ile onları geliştiriyor ve iş hayatında karşılaşabilecek her duruma karşı hazırlıklı hale getiriyor.

Pearson tarafından 2016 yılında hem içerik hem de fiziksel koşul yeterlilik belgesine layık görülen IBS, iş hayatında çok az tecrübesi olan profesyonellerden yöneticilik konumuna kadar gelmiş olanlara kadar pek çok kişiye, sertifika programları ile hizmet veriyor. Hem uzun dönemli eğitimler hem de kısa dönemli eğitimler düzenleyen İstanbul Business School’da her sektörden profesyonelin katılabileceği bir eğitim programı bulunuyor. Eğitim programları sonrasında katılımcılara verilen eğitim serfitikaları da çalışanların özgeçmişlerinde büyük artılar yaratıyor.

untitled-1-001.jpg

IBS, bünyesinde Danone, Türk Telekom, Red Bull ya da Altınbaş Holding gibi büyük kurumsal firmalarda yüksek pozisyonlarda görev almış olan eğitmenler bulunduruyor. Bu eğitmenler gerek kısa dönemli MBA programlarında, gerekse uzun dönemli eğitim sertifikaları programlarında katılımcılarla iş hayatının teorik bilgilerini ve pratikte yaşadıkları vakaları paylaşıyor. IBS eğitmenlerinin anlattıkları bu vakalar, katılımcıların yıllar boyunca edinemeyecekleri tecrübeleri gerçek kişilerin ağzından dinleme fırsatı tanıyor. Bu durum katılımcıların iş hayatında yaşayabilecekleri her türden duruma hazırlıklı olmalarını sağlıyor. IBS sertifika programları sonunda yapılan workshoplar ise katılımcıların teoride öğrendikleri bilgileri pratikte uygulamalarına yardımcı oluyor.

Stratejik liderlik, stratejik pazarlama, insan kaynakları ve günümüzün trendi olan E-Ticaret ve Sosyal Medya Pazarlaması konusunda eğitim programları düzenleyen IBS, öğrencinin katılımcı olarak daha aktif bir şekilde öğrenim görmesini sağlıyor. Bununla birlikte sertifika programlarına katılan öğrenciler kendi alanlarında networking yapma imkanı sağlıyor. Eğitim aldıkları sınıfta tanıyacakları profesyonellerin yanı sıra eğitim veren yöneticiler ve konuk konuşmacılar ile bire bir temasa geçme şansını yakalayan katılımcılar, bu eğitim programı sonrasında iş hayatında değer sağlayacak pek çok kişi tanımış ve pek çok bilgi edinmiş oluyorlar.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler