1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "İdam Cezası"nın Getirilmesi Talebiyle 7 Bin İmza Toplandı
İdam Cezasının Getirilmesi Talebiyle 7 Bin İmza Toplandı

"İdam Cezası"nın Getirilmesi Talebiyle 7 Bin İmza Toplandı

Nevşehir'de idam cezasının getirilmesi talebiyle başlatılan kampanyada toplanan imzalar Cumhurbaşkanlığına gönderildi

A+A-

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Malul Gazileri Derneği tarafından idam cezasının getirilmesi için başlatılan imza kampanyasında toplanan yaklaşık 7 bin imza, Cumhurbaşkanlığına gönderildi.

Nevşehir PTT Başmüdürlüğünde basın açıklaması yaparak imzaları kargoya veren dernek başkanı Ramazan Çiftçi, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) başta olmak üzere vatana ihanet eden terör örgütü mensuplarının ileride yeni kalkışmalara cüret etmelerinin önünü kesmek için idam cezasının gelmesi gerektiğini savundu.

Çiftçi, "Bu tür hainler, idamı görmedikçe ileriye dönük cüretkarlıkları devam eder. Ülkesine ihanet etmenin bedelinin ne olduğunu alçaklar görmelidir. Bu nedenle idam cezasının getirilmesini milletçe istiyoruz." diye konuştu.

FETÖ terör örgütünün darbe girişimine tepki göstermek amacıyla şehit aileleri olarak hem demokrasi nöbetine devam ettiklerine hem de imza kampanyası yürüttüklerine değinen Çiftçi, Nevşehir’de 2 gün içinde topladıkları yaklaşık 7 bin imzayla beraberindeki mektubun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırılacağını kaydetti.

Çiftçi ve beraberindeki dernek üyeleri daha sonra imzaların bulunduğu dosyaları kargo yetkililerine teslim etti.

Önceki ve Sonraki Haberler