1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. İHH'dan Eskişehir'de 3 Bin Kişiye İftar
İHHdan Eskişehirde 3 Bin Kişiye İftar

İHH'dan Eskişehir'de 3 Bin Kişiye İftar

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsanı Yardım Vakfı ile Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından "Kardeşliği Hisset" sloganıyla düzenlenen iftar programına...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsanı Yardım Vakfı ile Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından "Kardeşliği Hisset" sloganıyla düzenlenen iftar programına 3 bin kişi katıldı.

İHH Eskişehir Şube Başkanı Musa Karadaş, Eskişehir Atatürk Stadyumu bahçesinde düzenledikleri programda yaptığı konuşmada, ramazan ayının bereketini düzenledikleri iftar yemeği ile hissetmeye çalıştıklarını söyledi.

İftar yemeğine yaklaşık 3 bin kişinin katıldığını belirten Karadaş, "Bugün bu sofrada dünyanın dört bir yanından gelen öğrenci kardeşlerimiz var. Filistinli, Somalili, Yemenli öğrenciler burada bir araya geldi. Yetim ve mülteci kardeşlerimiz de bu programa gelerek bizimle beraber iftar yapma mutluluğuna eriştiler. Biz burada insanların birbiri ile selamlaşmasına ve aynı sofrayı paylaşmasına vesile olmaya çalıştık." dedi.

Program iftar yemeğinin ardından yapılan dua ile son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler