1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. İhtiyaçlarına Göre Alışveriş Yapabiliyorlar
İhtiyaçlarına Göre Alışveriş Yapabiliyorlar

İhtiyaçlarına Göre Alışveriş Yapabiliyorlar

Meram Belediyesi ihtiyaç sahiplerine ramazan ayında da gıda yardımında bulunarak ailelerin yüzünü güldürüyor. Harmancık Mahallesinde hizmet veren Sosyal Yardım Merkezinde ramazan alışverişi olarak 1479 aileye gıda yardımı yapıldı.

A+A-
Göreve geldiklerinde ilk olarak hizmete açtıkları tesisin Sosyal Yardım Merkezi olduğunu hatırlatan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Yıl içerisinde ihtiyaç sahibi aileler merkezimizden faydalanmaktadır. Yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik ayı olan ramazanda da bu yardımlarımız artarak devam etmektedir. Harmancık Mahallesi’nde bulunan Sosyal Yardım Merkezimizde gıda ve temizlik gibi temel ihtiyaç maddelerini kapsayan 158 çeşit ürün yer alıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız ve mülteciler, yapılan tahkikatlar neticesinde 1’inci, 2’nci ve 3’üncü derece olarak sınıflandırılıp 1’inci derecede ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız yılda 6 kez, 2’nci derecedekiler yılda 4 kez ve 3’üncü derecede olanlar da yılda 2 kez merkezimizden alışveriş yapmaktadır” diye konuştu.  
Meram'ı kardeşçe yaşanan bir ilçe haline getirmenin çabası içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Toru, “Daha önce ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza belirlenen yardım paketleri hediye edilirken şimdi bu merkezde onlar kendi ihtiyaçlarına göre alışverişlerini yapabiliyorlar. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, belediyemizce oluşturulan yardım kartı ile birlikte kartta belirtilen tarihte merkezimizden rahat bir şekilde  alışverişlerini yapabiliyorlar. Ramazan ayında 1479 aile, Sosyal Yardım Merkezimizden faydalanmıştır” dedi. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler