1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. İki Çocuğun Ölümüne Neden Olan Sürücülere 53'er Yıl Hapis
İki Çocuğun Ölümüne Neden Olan Sürücülere 53'er Yıl Hapis

İki Çocuğun Ölümüne Neden Olan Sürücülere 53'er Yıl Hapis

Konya'da kovalamaca sırasında kaldırımda mendil satan 3 kardeşe araçlarıyla çarparak çocuklardan ikisinin ölümüne, birisinin yaralanmasına yol açan iki sürücüye 53 yıl 4'er ay hapis cezası verildi

A+A-

Konya'da kaldırımda mendil satan 3 kardeşe araçlarıyla çarparak çocuklardan ikisinin ölümüne, birisinin yaralanmasına neden olan iki sürücü, 53 yıl 4'er ay hapis cezasına çarptırıldı.

Konya 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Cumali Çetin ve Atilla Mayda ile taraf avukatları katıldı.

Tutuklu sanıklar Çetin ve Mayda, savunmalarında iki kardeşin ölümüne yol açtıkları için pişmanlık duyduklarını, olayın bu şekilde sonuçlanması nedeniyle üzgün olduklarını söyledi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklara ölümüne neden oldukları iki çocuktan her biri için 25'er yıl, yaralanmasına yol açtıkları çocuk için de 3 yıl 4'er ay olmak üzere 53 yıl 4'er ay hapis cezası verdi.

- Olay

Merkez Meram ilçesinde 21 Ekim 2016'da Cumali Çetin (37), kullandığı 42 AAK 47 plakalı minibüsüyle aralarında husumet bulunduğu iddia edilen Atilla Mayda idaresindeki 42 CFC 55 plakalı otomobili kovalamaya başlamış, minibüs, Taşcami Uzunharmanlar Caddesi'ndeki ışıklı kavşakta duraklayan otomobile arkadan çarpmıştı. Savrulan otomobil, kaldırımda mendil satan Resul (10), kardeşleri İsmail (8) ve Yakup Çiçek'e (6) çarpmıştı. Hastaneye kaldırılan çocuklardan Resul ve Yakup Çiçek hayatını kaybetmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler