1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İlköğretim Haftası
İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde ilköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.Atatürk Ortaokulunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.Okul Müdürü...

A+A-

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde ilköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Ortaokulunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Okul Müdürü Bahattin Candan, törende yaptığı konuşmada, çok başarılı bir yıl geçirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Öğrencilerin vatan sevgisiyle yetişmesinin önemine değinen Candan şunları kaydetti:

"Bu hafta, İlköğretim haftasıyla birlikte, 15 Temmuz Şehitleri anma haftası olarak da kutlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde bu tür olaylar bugüne kadar yaşandı. İnşallah 15 Temmuz’da bunun sonu olacaktır. Halbuki bizim rehberimiz olacak mihenk taşlarımız gönlümüzde hep belli. Milli olmamız içinde dağ gibi bir liderimiz Atatürk’ümüz var. Onun nutku bize herşeyi anlatıyor. Şu andaki devrim de milli olmayan hiçbir şey bize fayda getirmiyor. İnşallah siz değerli öğrencilerimiz tam bir milli olarak yetişeceksiniz. Bu vatan için gerekirse canını vereceksin. Gerekirse bu vatana ihanet edenin alnına kurşun sıkacaksın. Ancak bu şekilde var olma şansımız olacaktır."

Öğrencilerin şiirler okunduğu program halk oyunları gösterisiyle son buldu.

Törene Kaymakam Kadir Perçi, Belediye Başkan Vekili Nazif Karkın, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şevki Yüksel'in yanı sıra okul müdürleri ve aileler katıldı.


 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler