1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İmam Hatip Ortaokulundan İhtiyaç Sahiplerini Sevindiren Proje
İmam Hatip Ortaokulundan İhtiyaç Sahiplerini Sevindiren Proje

İmam Hatip Ortaokulundan İhtiyaç Sahiplerini Sevindiren Proje

Kırıkkale Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu başlattığı "Sen Açken Ben Uyuyamam" kampanyası ile ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri, başlattıkları yardım kampanyasıyla kentte yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için seferber oldu.

"Sen Açken Ben Uyuyamam'' kampanyası ile öğrenci ve öğretmenler tarafından getirilen gıda yardımları, okulda hazırlanan depoda toplandı.

Örnek bir davranışa imza atan öğrenci ve öğretmenler, kısa sürede 3 bin 500 lira ile 25-30 aileye yetecek kadar gıda yardımı toplamayı başardı.

Gıdanın yanı sıra toplanan nakit para da öğretmen ve öğrencilerce yardıma muhtaç ailelere dağıtılıyor.

Okulun Müdürü Hakkı Yaman, AA muhabirine, kampanyanın özellikle öğrencilerin yardımlaşma duygusunu pekiştirmek ve geliştirmek için önemli olduğunu belirtti.

Yardımların bir kısmını dağıttıklarını aktaran Yaman, şunları kaydetti:

"Milli Eğitim Müdürlüğünden gerekli izni aldıktan sonra, toplanan yardımları önceden belirlenen, ilimizde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere paketledik. Kampanyada çocukların ihtiyaçlarına yönelik ve kuru gıda malzemesi şeklinde yardım topladık. Kampanyada 3 bin 500 lira nakit para toplandı. Bu parayla ailelerin elektrik, su, doğalgaz, tüp ve kira gibi ihtiyaçlarını ödüyoruz. Gıda yardımlarını da dağıtıyoruz. Yaklaşık 25-30 aileye yetecek miktarda gıda yardımı toplandı. Bunları her aileye eşit miktarda dağıtmaya çalışıyoruz. Yardımların Kırıkkale'de yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte ulaştırmaktayız. Yardımlar gelmeye de devam ediyor."

Okul temsilcisi öğrenci Hatice Kübra Aktaş da kampanyanın kendileri ve yardıma muhtaç aileler için çok güzel bir duygu olduğunu belirterek, "Yardım yapabildiysek ne mutlu bize. Çevremizde yardıma muhtaç çok sayıda insan var." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler