1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. "İmam Hatipliler Gecesi"nin Üçüncüsü Gerçekleşti
İmam Hatipliler Gecesinin Üçüncüsü Gerçekleşti

"İmam Hatipliler Gecesi"nin Üçüncüsü Gerçekleşti

Konya'da geleneksel olarak düzenlenen "İmam Hatipliler Gecesi"nin üçüncüsü gerçekleşti.

A+A-
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV ), Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 
TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz, Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde yaptığı konuşmada, toplumun her kesiminin imam hatiplilere karşı büyük bir umut beslediğini dile getirdi.
 
İmam hatiplerde okuyan çocukların ilim, irfan ve edeple meşgul olduğunu ifade eden Öksüz, "İmam hatipli olmak bir sorumluluk gerektirir. İmam hatipliler bu milletin ve ümmetin göz bebeğidir." dedi.
 
Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, da Aylan bebeğin körpecik bedeninden daha evvel kıyıya vuran insanlık vicdanını uyandıracak olanların imam hatipliler olduğunu söyledi.
 
Konuşmaların ardından program boyunca 200 kişilik koro tarafından çeşitli ilahiler söylendi. Öğrenciler tarafından şiirler okundu. Bazı ilahiler, öğrenciler tarafından işaret diliyle de tercüme edildi. 
 
Programa Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şube müdürleri, öğretmenler, imam hatip ortaokul ve liselerinde okuyan öğrenciler ile aileleri katıldı.
 
Önceki ve Sonraki Haberler