1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İncesu Belediyesi'nden Hayvancılığa Destek
İncesu Belediyesinden Hayvancılığa Destek

İncesu Belediyesi'nden Hayvancılığa Destek

KAYSERİ (AA) - İncesu Belediyesi, kırsal alanlarda tarım ve hayvancılığa destek için sulama kanalları yapıyor. İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, yaptığı açıklamada, 2016 yatırım...

A+A-

KAYSERİ (AA) - İncesu Belediyesi, kırsal alanlarda tarım ve hayvancılığa destek için sulama kanalları yapıyor.

İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, yaptığı açıklamada, 2016 yatırım programımda yer alan projelere Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hızlı bir şekilde devam edildiğini söyledi.

Bu kapsamda imardaki yolların açılması, mevcut yolların genişletilmesi, istinat duvarlarının çekilmesi, istinat duvarı çekilen yerlerde dolgu malzemelerinin yaptıktan sonra sıcak asfalt çalışmalarına başlanacağını belirten Karayol şöyle devam eti:

"Fen İşleri Müdürlüğümüzce asfalt ihalesi yapılarak en geç 10 gün içerisinde sıcak asfalt çalışmalarına başlanacaktır. Belediyemize bağlanan kırsal alanlarda tarım ve hayvancılığa destek vermek için özellikle sulama kanallarının yapılması ve su borularının döşenerek hayvanların sulanması sağlanacaktır. İlk etapta İncesu merkezde yer alan Tekke Dağı'nın çevresinde çalışmalarımızı yaptık. Vatandaşlarımızın müracaatlarını dikkate alarak ihtiyaç olan diğer yerlerde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler