1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Inline Hokey Milli Takımı Yozgat'ta Kampa Girdi
Inline Hokey Milli Takımı Yozgatta Kampa Girdi

Inline Hokey Milli Takımı Yozgat'ta Kampa Girdi

Avusturya'nın Steindorf kentinde düzenlenecek Avrupa elemelerine katılacak Inline Hokey Milli Takımı, Yozgat'ta bir hafta kamp yapacak

A+A-

Inline Hokey Milli Takımı, Yozgat'taki ilk gününde Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulu Spor Salonu'nda teknik ve taktik çalışma yaptı.

Başantrenör Mehmet Balkaya, çalışma öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 22-24 Haziran'da Avusturya'nın Steindorf kentinde düzenlenecek Avrupa elemelerine katılacaklarını söyledi.

Müsabakalarda 8 ülkenin iki grupta mücadele edeceğini ifade eden Balkaya, ''Üç maçımız var, sonra derecemize göre bir maçımız daha olacak. 21 Haziran'da Avusturya'da olacağız. Burada elimizden gelen çabayı gösterip, Türkiye adına güzel bir sonuç alarak yurdumuza dönmek istiyoruz.'' dedi.

Milli takımın, hazırlıklarını 20 Haziran'a kadar Yozgat'ta sürdüreceğini aktaran Balkaya, ''Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki antrenman yapacağız. Ona göre bir kamp programı hazırladık. Burada elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Hedefimiz iyi bir sonuç almak.'' ifadelerini kullandı.

Balkaya, tekerlekli paten hokeyinin Türkiye'de yeni bir spor dalı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

''Esas sıkıntı, Inline ligi olmaması. Inline liglerini de Türkiye'de başlatıp bu sporu yaymak istiyoruz. Buz hokeyi gibi özel bir alan yüksek bir yatırım gerektirmiyor. Bir spor salonu her türlü amaç için kullanılıyor. Çocuklarımız için daha rahat ve uygun Hokeyin sertlikleri bu sporda mevcut değil. Biraz daha yumuşak. Potansiyel olarak daha hızlı yayılacak bir spor.''

Milli oyuncular Tolga Bozacı ile Serkan Gümüş ise elemelerde Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler