1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 'İnsanların Emeğine Göz Dikenlerin Cezaları Fazlasıyla Verilsin'
İnsanların Emeğine Göz Dikenlerin Cezaları Fazlasıyla Verilsin

'İnsanların Emeğine Göz Dikenlerin Cezaları Fazlasıyla Verilsin'

FETÖ'ye yakın kişilere 2010 KPSS sorularını sızdırılması nedeniyle mağdur olan Alagöz, adaletin yerini bulacağı ve "insanların emeğine göz dikenlerin" kamu kurumlarından ayıklanacağı günleri bekliyor

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularını sızdırması nedeniyle 2010'daki sınavda beklediği puanı alamadığı için atanamayan Neşe Alagöz, soruları çalarak kendilerinin yerine kamuda çalışmaya başlayanların bulunup adaletin yerine getirilmesini istiyor.

Alagöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sakarya Üniversitesi İşletmecilik ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olduğunu ve 2010'daki KPSS'ye girdiğini belirtti.

Sınavda 88 net çıkardığını ancak soruların soruların çalınması nedeniyle standart puanların yeniden hesaplanması üzerine 82,5 puan alması gerekirken puanının 76,04'e düştüğünü anlatan Alagöz, "Genel kültür bölümünde 60 soruda 51 doğrum vardı. Genel yetenek bölümünde de çok iyi netlerim vardı. Her şey yolunda gitseydi, sorular çalınmasaydı atanmam için hiçbir engel yoktu." dedi.

"Tek tek o kurumlardan ayıklanmalarını istiyorum"
Sosyal paylaşım siteleri üzerinden bir araya gelen "2010 Yılı KPSS Zedeleri Platformu"nun haklarını aramak için adli makamlara başvurduğuna işaret eden Alagöz, kendisinin de davaya müdahil olmak için savcılığa müracaat ettiğini söyledi.

Alagöz, "Haklarımız bize iade edilebilir mi bilemiyorum ama milyonlarca kişinin hakkını çalan, gözlerini bile kırpmadan insanların emeğine göz dikenlerin, tek tek o kurumlardan ayıklanmasını ve cezalarının fazlasıyla verilmesini istiyorum." dedi.

Haksızlığa uğrayanların sık sık bir araya gelip seslerini duyurmaya çalıştığını belirten Alagöz, şunları kaydetti:

"Benim 2010 yılında son şansımdı. Şimdi evliyim, çocuğum var. O dönemde dershaneye gidebilirdim. Şimdi öyle bir imkanım yok. O yıl benim için çok önemliydi. Bir yıl sokağa çıkmadan ders çalıştım. Emeğimin karşılığını almak istiyorum. İnanıyoruz ki adalet yerini bulacak. Biz yerleşir miyiz bilmiyorum ama en azından haksızlık yapanların, geriye dönük de cezalandırılmasını, aldıkları her maaşı fazlasıyla iade etmelerini ve devlet memurluğundan men edilmelerini istiyorum."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler