1. HABERLER

  2. ADS

  3. Instagram Reklam Döneminin Avantajları
Instagram Reklam Döneminin Avantajları

Instagram Reklam Döneminin Avantajları

Instagram Reklam Döneminin Avantajları

A+A-

 

 

            Kişi ya da kurumlar artık bir hizmet veya ürün tanıtımı için reklam hakkını İnstagram üzerinden kullanıyor. İnstagram ile reklam verme dönemi çok daha popüler hale geldi. Daha çok insana ulaşılabilen bu yöntem ile reklamcılığın da seyri ve içeriği değişim yaşıyor. İnstagram reklam olanaklarından faydalanarak birçok firma kendisini ön plana çıkarmayı başardı.

 INSTAGRAM'DA REKLAM NASIL VERİLİR?

            İnstagram aracılığı ile reklam vermenin birçok yöntemi olabilir ama bilinen iki yöntem şu an için mevcut. Birincisi, firmanın kendisi reklamını bir İnstagram hesabı açarak gerçekleştirebilir. Tamamen kendi imkânları ile anlatımını ve paylaşımlarını sağlar. Diğer bir yöntem ise, bu tanıtımı gerçekleştirecek dışarıdan bir kişiden yardım sağlamaktır. Bir ünlü ya da hizmet alanı ile ilgili bir uzmanın paylaşımı bile, beraberinde milyonlarca kişinin o ürün ya da hizmeti tanımasına ve tercih etmesine çok etki eder.

            Sadece bu anlamda reklam sağlayan sosyal medya yöneticilerinden de reklam yapmaları istenebilir. İçeriklerin hazırlanması ve paylaşımların gerçekleştirilmesi gibi konularda daha iyi çalışırlar. Genellikle halkla ilişkiler ve reklamcılık sektörlerinden olan insanlar, son dönemlerde sosyal medya yöneticiliği ve özellikle İnstagram kullanımı konusunda çok işler başarıyor. İnstagram reklam verme yolu ile firmalar, kendilerini hitap ettikleri kişiler tanıtıyorlar.

 GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

            Yolda konuşan insanlarda bile mutlaka İnstagram'da gördüm gibi cümleler duymanız yüksek bir ihtimal. Artık İnstagram uygulaması hayatımızın her yerinde ve her geçen gün kullanıcı sayısı artıyor. Bu nedenle de televizyon, reklam panoları gibi seçenekler yerine insanlara internet ve İnstagram üzerinden ulaşmak daha kolay hale geldi. Paylaşımdan etkilenen, merak edip detaylarını inceleyen ve böylelikle bir hizmet ya da ürünü tanımış olan insanların sayısı da artıştadır.

            İnstagram reklamları, firmalara gözle görülür oranda bir kazanç artışı sağladı. Popüler olmak adına gerçekleştirilen her paylaşımın geri dönüşü olumlu olmaktadır. Elbette iyi bir tanıtım ve doğru içerikler sağlanmalı, hedeflenen kitleye direkt hitap edecek paylaşımlar yapılmalıdır. Bu nedenle de reklam ve tanıtım konusunda uzman desteği almak ve İnstagram kullanımını bu kişilere bırakmak da doğru bir tercih olacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler