1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. İş Güvenliği Malzemelerinde Yeni Adresi Ekipmandeposu.com
İş Güvenliği Malzemelerinde Yeni Adresi Ekipmandeposu.com

İş Güvenliği Malzemelerinde Yeni Adresi Ekipmandeposu.com

İş Güvenliği Malzemelerinde Yeni Adresi Ekipmandeposu.com

A+A-

İş güvenliği alanı ülkemizde henüz tam olarak oturmamış olsa da Amerika ve Avrupa da 1900 yılların başından beri önemsenmekte ve iş güvenliği kültürü oldukça gelişmiş durumda. Ülkemizde soma faciasından isg bilinci bir nebzede olsa artmış durumda. Dönem dönem yaşanan iş kazılarından sonra yine gündemin orta noktasında kendisine yer bulmakta.

Ekipmandeposu kendisini sadece satıcı olarak tanımlamamakta. Hem ürünler hakkında geniş bilgiye sahipler hem de geniş bir ürün çeşitliliği sunmaktalar. İş güvenliği uzmanı olarak görev yapan Ahmet bey “iş güvenliği ekipmanlarını iş yerinde kullanmaktan daha önemli olan doğru ekipmanı doğru yerde kullanmak daha önemlidir”  diyor. Gerçektende yanlış ekipman kullanımı yarardan çok zarar getirmekte. Örnek verecek olursak yanlış bir gaz maskesi filtresi seçimi kullanıcıyı tehlikeye atmakta. Hatta kullanıcı kendini korunmuş hissettiği için olabilecek zehirlenmelere karşı savunmasız bir şekilde çalışmaya devam etmekte.

Aslında iş güvenliği uzmanları ekipman konusunda da eğitilmesi gerekmekte. Çoğu uzmanın ekipmanlar hakkındaki bilgi iş ortamında gelişmekte. İş yerinde hali hazırda kullanılan ekipmanlara göre fikir sahibi olan uzman çoğu zaman yanlış ekipman kullanıldığını fark edememekte yada fark etse bile iş veren mali nedenlerle yetersiz ekipmanı doğrusu ile değişmeye yanaşmamakta. Ekipmandeposu hem iş güvenliği uzmanlarına teknik destek vermekte hem de gerekli durumlarda iş yeri, fabrika ziyaretleri yapıp ortam analizine göre ekipman seçimini çalışanlar ile birlikte yapmakta. Doğru ekipmanın yanında kullanıcıyı rahatsız etmeyecek konforlu ekipman kullanmakta çok önemli. Konforsuz yada çalışana küçük yada büyük gelen iş güvenliği malzemeleri çoğu zaman iş kazasının da nedeni olmakta. Büyük gelen iş ayakkabısı yada küçük gelen sünger kulak tıkacı çalışanın dikkatini bozduğu için olmadık durumlarda iş kazasına davetiye çıkarmakta.

Bu gibi örnek durumları çoğaltmak mümkün. Eğer sizde iş güvenliği ekipmanları hakkında uzman desteğini ve malzeme bilgisine ihtiyaç duyuyorsanız ekipmandeposu nu ziyaret edip iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler