1. HABERLER

  2. ADS

  3. İSLAMİ KURALLAR İÇEREN OTELLER
İSLAMİ KURALLAR İÇEREN OTELLER

İSLAMİ KURALLAR İÇEREN OTELLER

İSLAMİ KURALLAR İÇEREN OTELLER

A+A-

 

   Dünya üzerinde gelişen yaşam şartları giderek eşitliğin de önemini fark ettirmektedir. Bu konu üzerinde birçok muhafazakâr ailenin önerilerinden olan muhafazakâr tatil de son yıllarda kabul görmüş ve çalışmalar hızla devam etmektedir. Tatilde tesettür konusu ülkemizde de ilgi görmüş, vatandaşlar artık tatillerin herkese uygun koşullarda olması gerektiğini gerekli makamlara iletmiştir. Uygun görülen bu önerilerle beraber yurdumuzun birçok tatil beldesinde tatillerini muhafazakâr bir şekilde geçirmek isteyenler için İslami oteller kurulmuştur. Bu otellerin de sayısının artmasıyla ülkemizde turizm gelirleri artmaktadır.

Otel koşulları nelerdir?

   Tesettür otellerin en önemli yönü tabiki İslami kurallar içermesidir. Bu otellerin dizaynı, personeli,  yemekleri, eğlence alanları İslam kurallarına dikkat etmektedir. Otellerde alkol bulunmamaktadır. Yemeklerde domuz ürünleri ve İslam için yasaklı yiyecek-içecekler de kullanılmamaktadır. Bu koşullarda yer alan oteller helal ile haram kavramlarını ayırt etme noktasında çalışmalar ileri sürmüşlerdir. Bu tabirle artık tüm Muhafazakar otellerde karşılaşmaktayız. Buradaki 'helal' kavramı diğer oteller hakkında aklınızda bir soru işareti bırakmasın. Bahsedilen bu kavram, İslam’a göre uygun olmayan yiyecek ve içecekleri barındırmadığından tüketirken tereddütle karşılaşılmama durumudur. Ayrıca gıdanın yanında eğlencede de İslami tatil kuralları yer almaktadır. Plajlar isteğe göre seçilebilir hale getirilmiştir. Bu plajlardan biri; kadın erkek karışık tüm ailenin girebileceği plajlardır. Burada kıyafet zorunluluğu vardır. Kadınlar haşama ile erkekler de daha uygun kıyafetlerle denize girmektedir. Saygı çerçevesinde eğlenebilmektedirler. Bir diğer seçenek de sadece bayanlara özel otellerin olmasıdır. Tesettür oteller personel ve müşterilerinin yalnızca bayanlardan oluştuğu mekânlardır. Kıyafet serbestliği vardır ve dışarıdan erkek girememektedir. Bu tesettür tatil tercih edenler için konfor oluşturmaktadır. Ayrıca bu otellerde kadın ve erkekler için mescitler de bulunmaktadır.

  Eğer tatil seçeneklerinizde İslami tatil varsa bu konuda http://www.islamioteldetatil.com size kolaylık sunmaktadır. Buradan aradığınız nitelikte ve fiyatta otellere ulaşmanız mümkün. Ayrıca bu oteller erken rezervasyon seçeneği ile avantajlar da sağlamaktadır. İslami otellerin bir diğer avantajı da sosyalleşmedir. Dünyanın dört bir yanından gelen Müslümanlarla kaynaşma imkânı tanınmaktadır.  Muhafazakâr insanlar için tüm fırsatların tanındığı bu oteller artık sizler için de tatili mümkün kılmıştır.

Önceki ve Sonraki Haberler