1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Isparta'daki 10 Zanlı Adliyeye Sevk Edildi
Ispartadaki 10 Zanlı Adliyeye Sevk Edildi

Isparta'daki 10 Zanlı Adliyeye Sevk Edildi

Isparta'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheli adliyeye sevk edildi

A+A-

Isparta'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında yakalanan şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Gülkent Devlet Hastanesinden sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler iş adamları M.A, S.S, H.A.N.B, Ş.T. ile Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) görevli akademisyenler M.Ç ve İ.A, üniversite tıp fakültesinde görevli memurlar S.E. ve S.U, bir anadolu lisesi ile FETÖ/PDY'ye yakınlığıyla bilinen özel bir eğitim kurumunda görevli öğretmenler E.E. ve A.B, adliyeye sevk edildi.

Bu arada, soruşturma kapsamında polis ekipleri, FETÖ/PDY'ye yakınlığıyla bilinen özel bir eğitim kurumunda muhasebe müdürü olan görev yapan E.Ç'yi de gözaltına aldı. Zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün gerçekleştirilen operasyonda, "örgütün Isparta'da ve SDÜ'de faaliyetlerini düzenlemek, örgütün yöneticiliğini yapmak, FETÖ/PDY üyesi olmak, terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet etmek, resmi belgede sahtecilik, irtikap, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak ile özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlarından 10 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Muhabir: Murat Yolcu

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler