1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul Polisi Bayram Trafiğine Hazır
İstanbul Polisi Bayram Trafiğine Hazır

İstanbul Polisi Bayram Trafiğine Hazır

İstanbul'da Kurban Bayramı tatili süresince trafikte meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yaklaşık 750 personel, 100 trafik ekibi, 30 çekici ve yaya ekiplerle hizmet verilecek

A+A-

İSTANBUL (AA) - İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Vedat İşleyen, Kurban Bayramı tatili süresince yaklaşık 750 personel, 100 ekip, 30 çekici ve yaya ekiplerle trafikte meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmeye çalışacaklarını bildirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 9 günlük bayram tatilinde trafikte yaşanabilecek yoğunluğu ve olumsuzlukları engellemek amacıyla gerekli tüm önlemleri aldı.

Tatilini şehir dışında geçirmek için araçlarıyla ve otobüslerle seyahat edecek vatandaşların oluşturacağı trafik yoğunluğunu göz önünde bulunduran yetkililer, İstanbul çıkışlarında güvenli bir trafik ortamı sağlamak ve yoğunluğu azaltmak için tedbirler geliştirdi.

"Trafik sıkışıklığını önlemek amacıyla çalışma yaptık"
AA muhabirine açıklama yapan İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı İşleyen, bayram süresince 750 personel, 100 ekip, 30 çekici ve yaya ekiplerle trafikte meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmeye çalışacaklarını belirtti.

Trafik sıkışıklığını önlemek amacıyla çalışma yaptıklarını aktaran İşleyen, "İstanbul istikametinden diğer illere trafiği olumlu şekilde akıtmak istiyoruz. Trafikle ilgili herhangi bir sıkıntı olduğunda, kaza ve arıza gibi durumlarda belli noktalardaki çekicilerimiz hazır olacak. Çekicilerimiz tarafından araçların kaldırılmasını sağlayarak, trafiğin tıkanmasını önlemeye çalışacağız." dedi.

"Araçların bakımı yaptırılmalı, uykusuz yola çıkılmamalı"
Bayramda tatile gidecek vatandaşların kullanacağı 15 Temmuz Şehitler, Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprülerinin güzergahlarında da tüm önlemleri aldıklarını vurgulayan İşleyen, "E-5 ve TEM otoyolları ile Yavuz Sultan Selim Köprüsüne bağlanan yollarda, köprü giriş ve çıkışlarında, ana arterlerde ve kavşaklarda trafik ekiplerimiz 24 saat boyunca hazır bulunacak. Ekiplerimiz trafiğin akışına her an müdahale edecek şekilde çalışma yapacak." ifadelerini kullandı.
 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler