1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul'da Saldırı Hazırlığındaki 3 Terörist Tutuklandı
İstanbulda Saldırı Hazırlığındaki 3 Terörist Tutuklandı

İstanbul'da Saldırı Hazırlığındaki 3 Terörist Tutuklandı

İstanbul'da bazı köprü ve stadyumların yer aldığı kamuoyuna açık alanlar ile kamu kuruluşlarına yönelik saldırı düzenleyecekleri iddiasıyla yakalanan terör örgütü üyesi 3 kişi tutuklandı

A+A-

Alınan bilgiye göre, İstanbul İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube müdürlüklerine bağlı ekiplerce 25 Ağustos'ta terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, Kadıköy'de Sipan K. adlı kişiyi yakaladı.

Terör örgütü üyesi Sipan K. ile bağlantıda oldukları tespit edilen Hamit E. ve Şirvan İ. ise Diyarbakır'da gözaltına alındı.

Hamit E'nin adresinde yapılan aramada, roket başlığı, Kalaşnikof marka otomatik tüfek, örgütsel dokümanlar ve terör örgütü PKK'yı simgeleyen bez parçaları ele geçirildi.

Kargoyla örgüt üyelerine patlayıcı madde göndermişler
Zanlının sahte kimlik kullanarak İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa'daki terör örgütü üyelerine kargoyla patlayıcı maddeler gönderdiğinin tespit edildiği belirtildi.

Köprü ve stadyumlar ile kamu kuruluşları hedefte
Şüphelilerin, İstanbul'da aralarında bazı köprüler ve stadyumların yer aldığı kamuoyuna açık alanlar ile kamu kuruluşlarına yönelik saldırı düzenleyecekleri iddia edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 kişi, tutuklandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler