1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. İstanbul'daki Terör Saldırısına Tepkiler
İstanbuldaki Terör Saldırısına Tepkiler

İstanbul'daki Terör Saldırısına Tepkiler

Eskişehir Valisi Tuna: - "Ülkemizin birliğini ve beraberliğini bozmaya çalışan bu tür terörist eylemleri şiddetle kınıyorum"- AÜ Rektörü Prof. Dr. Gündoğan: - "İnsanımızı hedef alan hain terör saldırısını lanetliyorum"

A+A-

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, İstanbul'daki terör saldırısını kınadı.

Vali Tuna, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul'un Fatih ilçesi Vezneciler mevkisinde düzenlenen bombalı saldırı sonucu 7 polisin şehit olduğunu, 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 36 kişinin yaralandığını büyük üzüntü ve acı içinde öğrendiğini bildirdi.

Millet olarak büyük acı yaşadıklarını kaydeden Tuna, "Ülkemizin birliğini ve beraberliğini bozmaya çalışan bu tür terörist eylemleri şiddetle kınıyorum. Hain saldırıda şehit olan polislerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet dilerken, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyor, milletimizin başı sağ olsun diyorum." ifadelerini kullandı.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Gündoğan da yazılı açıklamasında, terör odaklarının hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklarını belirtti.

Gündoğan, "İstanbul'da meydana gelen ve hiçbir ayrım gözetmeden insanımızı hedef alan hain terör saldırısını lanetliyorum. Mübarek ramazan ayını idrak ettiğimiz şu günlerde hepimizi milletçe derin üzüntüye sürükleyen bu menfur saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler