1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. İtfai̇yeci Adayları Mezun Oldu
İtfai̇yeci Adayları Mezun Oldu

İtfai̇yeci Adayları Mezun Oldu

İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İtfaiye Daire Başkanlığı'nda gerçekleştirilen törene, İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü mezunları ve aileleri ile öğretmenler katıldı.

Öğrencilerin eğitim alanında gerçekleştirdiği yangın söndürme tatbikatıyla başlayan törende, kuleden yüksek açı ile iniş ve yaralı kurtarma tatbikatları yapıldı. Ardından itfaiyeci adayı öğrenciler, baretlerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadı.

- "Her başarı öyküsü size yol göstersin"

İtfaiye Daire Başkanı Sipahi, törende yaptığı konuşmada, 30 itfaiyeci adayını mezun etmenin haklı gururunu yaşadığını ifade etti.

Geleceğin itfaiyecilerini yetiştirirken de mesleki yeterlilik kazandırmayı hedef edindiklerini belirten Sipahi, "4 sene boyunca zor bir eğitimden geçerek, siz de kendinizi ispat ederek üniversiteye girme aşamasına geldiniz. Hepiniz birer itfaiyeci oldunuz. İnşallah geleceğin itfaiye amirleri ve yöneticileri de sizler olacaksınız. Şimdi sizi akademik hayatınıza uğurluyoruz. Çalan her siren sesinde yardım elinizi uzattığınız her canlının umudu olmak için yola çıkıyorsunuz. Eğitim sürecinizde şahit olduğunuz her başarı öyküsünün size yol göstermesini diliyorum." diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler