1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. İtfaiyeden "Boğulma Tehlikesi"ne Karşı Uyarı
İtfaiyeden Boğulma Tehlikesine Karşı Uyarı

İtfaiyeden "Boğulma Tehlikesi"ne Karşı Uyarı

Ankara İtfaiyesince, kentteki baraj, göl, gölet ve kent sınırından geçen akarsuların hiçbirinin yüzmeye uygun olmadığı belirtilerek, özellikle ailelerin bu konuda çocuklarına dikkat etmesi istendi

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığınca, kentteki baraj, göl, gölet ve kent sınırından geçen akarsuların hiçbirinin yüzmeye uygun olmadığı belirtilerek, özellikle ailelerin bu konuda çocuklarına dikkat etmesi istendi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, mevsim normallerinin oldukça üstünde seyreden sıcakların yaşandığı günlerde, serinlemek amacıyla kontrolsüz sulara girilmemesi gerektiği ifade edildi.

Çocukların boğulma tehlikesine karşı özellikle ailelerin dikkat etmesi önerisinde bulunulan açıklamada, Ankara'daki nehir, baraj, göl ve göletlerde yapılan incelemeler sonucunda, bu suların can güvenliği açısından büyük riskler taşıdığı ve çok iyi yüzme bilenler için bile tehlike oluşturduğu kaydedildi.

Her yaz mevsiminde onlarca kişinin, serinlemek amacıyla girdiği sularda boğulduğuna işaret edilen açıklamada, geçmişte yaşanan üzücü olayların tekrarlanmaması için yapılan uyarılara dikkat edilmesi istendi.

Önceki ve Sonraki Haberler