1. HABERLER

  2. ADS

  3. İyi Bir Giyim Etiketi Oluşturmanın Aşamaları
İyi Bir Giyim Etiketi Oluşturmanın Aşamaları

İyi Bir Giyim Etiketi Oluşturmanın Aşamaları

İyi Bir Giyim Etiketi Oluşturmanın Aşamaları

A+A-

Eğer giyim sektörü ile yakından ya da uzaktan herhangi bir şekilde ilgiliyseniz, giyim etiketlerinin bu sektör için ne kadar önemli bir konu olduğunu bilirsiniz. Bu yazımızda, hem giyim etiketleri hakkında bilgiler verilecek hem de daha önce bunların önemini kavrayamamış olanlar, detaylı bir şekilde bilgilendirilecektir. Markanızı en iyi şekilde yansıtacak iyi bir etiketin oluşma aşamasına geçmeden önce, sizlere giyim etiket türleri hakkında biraz bilgilendirmek istiyorum. Bu etiket türlerinden en önemlisi kuşkusuz karton etikettir. Eğer markanızın potansiyel müşterilerine iyi bir imaj bırakmasını istiyorsanız, bu etiket türü göze hitap edecek şekilde geliştirilmelidir.

Müşteri mağazaya girer girmez bu etiketi fark ederek sizin ürününüze yönelmesi öncelikli amaç olarak seçilmelidir. Tabi, iyi ve göze hoş gelecek bir etiket istiyorsanız, karton etiket fiyatları gibi durumları göz önünde bulundurmalısınız, çünkü kaliteli arttıkça fiyat da doğru orantılı bir şekilde artacaktır. Önem sırasınca bence karton etiketlerle aynı konumda bulunan diğer bir etiket türü ise; dokuma etikettir. Dokuma etiketlerin en önemli özelliği ürünün içinde kullanıldığı için o ürün giyildiği sürece göz önünde olacaktır ve bu da sizlere sınırsız bir reklam yapma olanağı sunmaktadır.

Ayrıca, tekstil ürünü hakkında bilgileri de içermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şekil olarak dokuma etiketin nasıl olacağını belirlemektir. Bunu belirlemek içinse dokuma etiket örnekleri içeren kataloglara bakabilirsiniz. Şimdi iyi bir giyim etiketi oluşturmanın aşamalarına bakalım. Öncelikle giyim markanız için en uygun etiket tasarımlarını belirleyin, daha sonra bu alanda daha önceden kaliteli işler başarmış bir firma bulun ve baskı işlemlerini bu firmaya verin. Baskı işlemleri sırasınca sürekli olarak denetim yapmayı kesinlikle unutmayın ve ardından ürünü teslim alma aşamalarını iyi bir şekilde ayarlayın. Bunları yaptıktan sonra markanızı en iyi şekilde temsil edecek etiketlere sahip olabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler