1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Jandarma Köylüleri Hırsızlık Olaylarına Karşı Bilgilendirdi
Jandarma Köylüleri Hırsızlık Olaylarına Karşı Bilgilendirdi

Jandarma Köylüleri Hırsızlık Olaylarına Karşı Bilgilendirdi

YOZGAT (AA) - Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, köylerde, hırsızlık olaylarına karşı alınacak tedbirler konusunda bilgilendirme toplantıları...

A+A-

YOZGAT (AA) - Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, köylerde, hırsızlık olaylarına karşı alınacak tedbirler konusunda bilgilendirme toplantıları yapıyor.

Toprakpınar köyünde düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay Kıdemli Çavuş Ahmet Fiat, vatandaşların şüpheli bir durumda karşılaştıklarında 156 jandarmaya bilgi vermelerini istedi.

Özellikle hayvan hırsızlıklarının önlenmesi konusunda araziye başıboş hayvan bırakılmamasını isteyen Fiat, ahır ve ağılların kapılarının iyi kilitlenmesi, gerekirse de kamera sistemiyle güvenliğin artırılması gerektiğini anlattı.

Hırsızlık amacı olan şahısların keşif yapmak için seyyar satıcı kılığında evlere girmek isteyebileceklerine dikkati çeken Fiat, kendisini alıcı gibi tanıtan kişilere gerekli araştırma yapılmadan hayvan satılmaması, şüpheli durumlar karşılaştıklarında ise 156 jandarma veya 155 polis ihbar hattına ihbarda bulunmalarını kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler