1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 177. Yılı
Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 177. Yılı

Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 177. Yılı

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Akçay, mesaj yayımladı

A+A-

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 177. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akçay, mesajında, jandarmanın bir kanun ordusu olduğunu ve hiçbir tehdide boyun eğmeden görevini yerine getiren kahraman jandarmanın kuruluş yılını kutladıklarını belirtti.

Vatandaşların huzurunu, can ve mal güvenliğini zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle yerine getiren Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 177. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Akçay, şunları kaydetti:

"Jandarma Teşkilatı kurulduğu günden bu yana köklü birikimi, tecrübesi ve fedakar mensuplarıyla gece gündüz demeden çalışıyor. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasında bugüne kadar hiçbir tehdide boyun eğmeden görevini yerine getiren kahraman jandarmamızın, bundan sonra da üstlendiği zorlu görevi başarıyla sürdüreceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 177. yılını içten dileklerimle kutluyor, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazi ve emeklilerimizi de minnetle anıyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler