1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 177. Yılı
Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 177. Yılı

Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 177. Yılı

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, jandarma teşkilatının 177 yıllık deneyimi, eğitilmiş insan gücü ve modern donanımı ile Türkiye'nin en köklü kurumlarından olduğunu belirtti.Vali...

A+A-

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, jandarma teşkilatının 177 yıllık deneyimi, eğitilmiş insan gücü ve modern donanımı ile Türkiye'nin en köklü kurumlarından olduğunu belirtti.

Vali Kamçı, Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 177. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, jandarma ve polis ekiplerinin yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için gece ve gündüz durmaksızın çalıştıklarını ifade etti.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı'nın Kayseri halkının verdiği destekten aldığı kuvvetle suç ve suçlularla mücadele kapsamında projeler üretip Kayseri’nin daha huzurlu bir kent olması için çalışmalarını sürdürdüğüne dikkati çeken Kamçı, şunları kaydetti:

"Tüm bu çalışmalarda asıl amacımız huzur ve güvenliği sağlamak için çalışan jandarmanın halkın desteğiyle hareket alanlarını genişletmek ve sebebi her ne olursa olsun devletin sıcak yüzünü halkımıza hissettirmektir. Hedefimiz Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olan Kayserimizi aynı zamanda Türkiye’nin en güvenli ve huzurlu illerinden birisi haline getirmektir. Halkımız güvenlik güçlerimiz şahsında, devletimizin yüce adaletini, yardımseverliğini ve güler yüzünü görmektedir. Jandarma teşkilatı, 177 yıllık deneyimi, eğitilmiş insan gücü ve modern donanımı ile Türkiye'nin en köklü kurumlarından birisidir. Jandarmamız daima, kendisine müracaat eden vatandaşlarımızın dertlerini dinlemeyi, işlerini kolaylaştırmayı, adil ve tarafsız olarak insancıl yöntemlerle sorunlarına çözüm bulmayı ilke edinmiştir. Hızla gelişen ve değişen Kayseri’de, olaylar karşısındaki tavır ve davranışlarıyla örnek teşkil ederek huzur ve düzeni sağlayan jandarmamızın 177. kuruluş lıl dönümü vesilesi ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anar, selam ve sevgilerimi sunarım."

Önceki ve Sonraki Haberler