1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kadın Çiftçiler Projelerle Geleceğe Hazırlanıyor
Kadın Çiftçiler Projelerle Geleceğe Hazırlanıyor

Kadın Çiftçiler Projelerle Geleceğe Hazırlanıyor

Kırşehir'de, "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında çeşitli kategorilerde proje hazırlayan 51 kadın girişimciye sertifikaları verildi

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi kapsamında Kırşehir'de 51 kadın çiftçinin hazırladığı proje sergilendi.

Bir otelde düzenlenen törende, 9 gün süreli uygulamalı girişimcilik eğitimi alan ve proje hazırlayan 51 kadın çiftçiye sertifikaları verildi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, törende yaptığı konuşmada, kadınlar girişimcilik eğitimi alırken eşlerinin de yanlarında çocuklarıyla destek vermesinin çok önemli bir dayanışma örneği olduğunu söyledi.

Güzel ve hayırlı bir hizmetin sonuna gelindiğini belirten Şentürk, "Kırşehir'de 51 kadın kardeşimize 9 gün süre ile akademisyenlerimiz tarafından eğitim verildi. Bilgi ve hüner sahibi oldular. 18 ila 40 yaşı aralığındaki 51 kadın kardeşimiz birbirinden güzel proje yapmışlar. Bu projeler bir ilde toplanacak. Değerlendirmeden sonra Türkiye genelinde dereceye giren projeler belirlenecek." dedi.

Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin de Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi ile bulunduğu çevreye öncülük eden, rol model olabilecek kadın çiftçiler arasında farkındalık oluşturulması ve kırsalda kadın istihdamının artırılmasının hedeflendiğini belirtti.

KOSGEB işbirliğinde verilen eğitime katılan 51 kadın çiftçinin özgün ve farklı projeler hazırladığını ifade eden Şahin, bu projelerin proje pazarında sergileneceğine işaret ederek, ayrıca sivil toplum kuruluşları, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları tarafından desteklenmelerinin de sağlanacağını vurguladı.

Kırşehir'deki hazırladığı proje birinci olan Arzu Doğan Tekin, ikinci olan Esma Turan ve üçüncü olan Mediha Ballı'ya sertifikalarını Vali Şentürk verdi. Kadın çiftçi girişimcilerin hazırladığı 51 projenin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştiren Şentürk, protokol üyeleriyle projeleri inceledi.

Önceki ve Sonraki Haberler