1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. Kadın & Erkek Atkı Modelleri
Kadın & Erkek Atkı Modelleri

Kadın & Erkek Atkı Modelleri

Kadın & Erkek Atkı Modelleri

A+A-

Kış aylarında giyim mağazalarının vitrinleri rengârenk atkı, bere ve eldivenlerle canlanır. Öylesine şık atkı ve bere çeşitleri bulunur ki atkı takmak istemeyenleri bile cezbeder. Zaten artık kış aylarında atkı takmayan yok gibidir. Giysilerimiz ne kadar bedenimizi ısıtsa da baş, boyun ve ellerimiz ısınmadığında üşümeye devam ederiz. Bu bölgelerden alınan soğuk bütün bedenimize yayılır. Boyun bölgemizi sarıp sarmalayan atkılar soğuklardan en iyi şekilde korunmamızı sağlar. Atkı aynı zamanda giyim tarzına önem verenlerin ve tarzlarında farklılık yaratmak isteyenlerin de en çok tercih ettiği aksesuardır. Kıyafet alırken nasıl modayı takip ediyorsak atkı alırken de atkı modasına uygun olmasına önem veririz. Atkı modelleri de her yıl modaya uygun olarak tasarlanır.

Atkı modelleri kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı tasarlanmaktadır. Erkek giyiminin özellikleriyle uyum sağlayan atkı modelleri kıyafetlere canlılık ve hareket kazandırmaktadır. Çizgili, geniş kareli, püsküllü, düz, uzun, kısa, boyunluk atkı modelleri zengin renk seçenekleriyle her zevke ve ihtiyaca hitap eden alternatifler sunar. Erkek atkı modelleri klasik ya da spor giyim tarzıyla uyum sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Erkeklerin en çok tercih ettiği modellerden biri de taraftar atkı modelleridir. Takım logolarının bulunduğu taraftar atkıları hem günlük yaşamda hem de maç günlerinde erkeklerin en çok tercih ettiği modellerdir. Bu arada bere ve eldivenle birlikte takım olarak üretilmiş atkılar da oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Kadın atkılarında ise daha geniş bir renk yelpazesi görüyoruz. Kadın giyiminde koyu ve mat renkler yanında canlı ve göz alıcı renkler de çok kullanılır. Bu renklerle uyum sağlaması için kadın atkılarında da renklerin her tonu kullanılmaktadır. Kadın atkı modelleri dünya modası da takip edilerek tasarlanmaktadır. Böylece atkılar kadınlar için de sadece soğuktan koruyan bir ürün olmaktan çıkmakta ve kadınlara şıklık katan bir aksesuar haline gelmektedir. Kadın atkı çeşitleri arasında yün atkılar polar atkılar, triko atkılar, kumaş atkılar, püsküllü veya düz atkılar, işlemeli ve motifli atkılar bulunmaktadır. Atkı üretiminde malzeme kalitesi çok önemlidir. Uzun yıllar kullanılabilecek, renkleri solmayan ve deforme olmayan atkı almak istiyorsanız ünlü markaların kaliteli ürünlerini tercih etmelisiniz.

 

Önceki ve Sonraki Haberler