1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kadınların El Emeği Göz Nuru Ürünleri Görücüye Çıktı
Kadınların El Emeği Göz Nuru Ürünleri Görücüye Çıktı

Kadınların El Emeği Göz Nuru Ürünleri Görücüye Çıktı

Çankırı Belediyesi'nin "Bin Kadın Bin Emek" sergileri kapsamında Gülbahar Hatun Hanımlar Lokali kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan sergi açıldı....

A+A-

Çankırı Belediyesi'nin "Bin Kadın Bin Emek" sergileri kapsamında Gülbahar Hatun Hanımlar Lokali kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan sergi açıldı.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, açılışta yaptığı konuşmada, toplumun temel yapı taşlarından en önemlisinin kadınlar olduğunu ifade etti.

Kadın emeklerine her zaman sahip çıktıklarının ve değer verdiklerini vurgulayan Başkan Dinç, "Açmış oldumuz merkezlerimizde kadın emeklerinin ve kadın becerilerinin gerçeklerini bir kez daha görmüş olduk. Bizler biliyoruz ve inanıyoruz ki; kadınlarımıza fırsat verildiğinde üstesinden gelemeyecekleri hiçbir iş yoktur. Biz onların sadece bu becerelerini ortaya çıkaracak ortamlar oluşturduk. Onlar da kendilerine verilen bu imkanları en iyi şekilde değerlendirip hem kendi yeteneklerini gösterdiler, hem de aile bütçelerine katkı sağlayacak ekonomik kazanımlar elde ettiler." dedi.

Kursiyerlerin hazırladığı ürünlerin görücüye çıktığı sergi bir hafta açık kalacak.

Açılışa Belediye Başkanı İrfan Dinç'in eşi Zeynep Perihan Dinç, İŞKUR İl Müdürü Alim Çaycı, Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Derelli, eğitime katılan kursiyerler, belediye görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler