1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kadir Gecesi'ne Doğru
Kadir Gecesine Doğru

Kadir Gecesi'ne Doğru

Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Kadir Gecesi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

A+A-

Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Kadir Gecesi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Çelik, mesajında, manevi iklim ve rahmetin yoğun olduğu ramazan ayının son günlerine yaklaşıldığını belirterek, Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

Bu gecenin, "kainatın ve varoluşun özeti" Kuran'ın indirildiği gece olduğunu kaydeden Vali Çelik, mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Onun gönül dünyamıza inmesi ve davranışlarımıza yansıması çok önemlidir. Kadir Gecesi'nde doruğa çıkan manevi güzelliklerin diğer günlerde de artarak devam etmesini ve millet olarak aramızdaki sabrı, hoşgörüyü, yardımlaşmayı arttırmasını, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesini diliyorum. İnsanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşedilen Kadir Gecesi aynı zamanda, hayatımızın çok hızlı seyreden akışı içinde geçmişimizi değerlendirerek sorgulama, günahlardan arınma, unutarak ve bilmeyerek işlediğimiz hatalara tövbe edip her türlü hırs, kişisel çekişme ve kaygılarımızdan uzak durarak af ve bağışlanma dileme zamanıdır. İhtiyaç içerisinde ve zor şartlar altında yaşamını sürdürmek zorunda kalan insanlarımızın maddi ve manevi yardımlarına koşarak sıkıntılarını paylaşmaya, acılarına ortak olmaya çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Eskişehirli hemşehrilerim olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını diliyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler