1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. "Kadrajda Derebucak Var" İsimli Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Kadrajda Derebucak Var İsimli Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

"Kadrajda Derebucak Var" İsimli Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Derebucak ilçesinde düzenlenen profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katıldığı "Kadrajda Derebucak var" isimli fotoğraf yarışması sonuçlandı

A+A-

Derebucak ilçesinde düzenlenen profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katıldığı "Kadrajda Derebucak var" isimli fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Derebucak Belediyesi, Gencek Şehit Orhan Parlakkaya İlk-Ortaokulu ile Beyşehir Fotoğraf Topluluğu (BEYFOT) tarafından ortaklaşa düzenlenen fotoğraf yarışmasının sonuçlarının belli olduğu belirtildi.

Konusu Derebucak olan yarışmaya farklı il ve ilçelerden 102 fotoğrafçının, 360 eser ile katıldığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Eserler Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa, BEYFOT Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Konyalı, Fotoğrafçı Gökalp Bilici ve Öğretmen Mustafa Varol’dan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi. Bunun sonucunda tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katıldığı A katagorisinde bakkal fotoğrafı ile Oğuz İpçi birinci, eski ev fotoğrafı ile Mehmet Koru ikinci, Balatini Mağarası fotoğrafı ile Serkan Daldal ücüncü oldu. İlk, Orta ve lise öğrencileri arasında yapılan B katagorisinde ise Beyza Nur Gedik, Hediye Nur Yalçınkaya, Berna Turgut, Burak Can Patlak, Emre Erim ilk beş sırayı paylaştılar. Ödül töreni önümüzdeki günlerde yapılacak."

 

Önceki ve Sonraki Haberler