1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Kakule Damla resmi satış sitesi
Kakule Damla resmi satış sitesi

Kakule Damla resmi satış sitesi

Kakule Damla resmi satış sitesi

A+A-

 

                Arap ülkelerinde afrodizyak etkisinin yoğunluğunu için kullanılan, Hindistan ve Orta Doğu’da yıllardır kullanılan bu şifalı ve oldukça faydalı kakule bitkisi artık ülkemizde de yavaş yavaş zayıflama ve şifa için adını duyurmaya başlamıştır. Maalesef ki ülkemizde üretimi olmayan bir bitkidir.

                Elde edilme şekli

                Kakule damla, kakule bitkisinin içerisinde yetişen meyvenin tohumunun ezilmesi ile özlerini çıkarılmasıyla elde edilmektedir. Arap ülkelerinde kullanılan kakule damla içerdiği afrodizyak özelliğinden de bahsettiğimiz üzere faydaları açısından çok kullanılan bir bitkidir. Aynı zamanda kimi iştahı kesilmiş olan veya yemek yemeyen küçük çocuklarda veya kişiler de iştahlarının açılması, yedikleri yemeklerinin içerisine bir damla katarak gözlemlenmiştir.

                Zayıflamak için kakule

                Günümüz de bu yağ, zayıflamayı kafalarına koymuş kişiler için oldukça vazgeçilmez hale gelmiştir. Sindirim sistemini düzenleyen ve mide ile mide de oluşan rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılan bitki türüdür. Bu özellikleri ile zayıflama yöntemleri arasında kullanılması gereken bitki özüdür. Her kadın tatlıya hayır diyemez ve bizde bu yüzden size birkaç öneri sunacağız. Mesela sütlü tatlılar ve muhallebiler ile hoşaflar içinde kakule damlası kullanılırsa eğer daha çabuk zayıflarsınız. Kakule damla ile çaylar da hazırlayabilirsiniz. Bu sayede zayıflama çaylarının o kötü tadlarını çekmek zorunda kalmaz ve zayıflama için bir adım atmış olursunuz. Bir bardak çay içerisine bir tatlı kaşığı damlayı demliğe koyarak üzerine kaynar su dökülür. 5-10 dakika sonra demlenen çay süzülerek tüketilir.

                Kakuleyi nerede bulabilirsiniz?

                Kakule bitkisini büyük aktarlarda bulabilirsiniz. Ayrıca internet sitesinde ve internet üzerinde satılan bu damlayı kolayca bulabilirsiniz. http://www.kakuledamla.com/ Aktarlardaki toz şeklindeki kakuleyi almanız pek tavsiye edilmemektedir. Çünkü damla şekli ile daha kolay kullanımı vardır. 50 gr damla 10 lira ücretindedir.

 

Önceki ve Sonraki Haberler