1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kaman Gençlik Merkezi'nde "Kod Adı 2023 Projesi"
Kaman Gençlik Merkezi'nde "Kod Adı 2023 Projesi"

Kaman Gençlik Merkezi'nde "Kod Adı 2023 Projesi"

KIRŞEHİR (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilin gençlik merkezlerinde uygulamaya sunulan "Kod Adı 2023 Projesi" kapsamında Kaman Gençlik...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilin gençlik merkezlerinde uygulamaya sunulan "Kod Adı 2023 Projesi" kapsamında Kaman Gençlik Merkezi'nde öğrencilere algoritma, programlama, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik alanlarda eğitimler veriliyor.

Kaman Gençlik Merkezindeki eğitime, 12-15 yaş aralığındaki gençler katılırken, proje sayesinde tamamen yerli ve milli yazılımın geliştirilmesi amaçlanıyor.

Kaman Gençlik Merkezi Müdürü Cengiz Arslan, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığınca uygulamaya konulan projenin, ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Kaman Gençlik Merkezi'nde bu projenin eğitimini alan 20 gencimiz var. Teknoloji devrinde yaşıyoruz ve içinde bulunduğumuz süreçte milli yazılımların ne kadar önemli olduğunu askeri, sanayi, web, mobil ve bilgisayar uygulamaları gibi konularda görmekteyiz. Başarılı olan öğrencilerimizi ASELSAN, TUBİTAK gibi yerlere yönlendirerek, daha donanımlı eğitimler almalarını istiyoruz."

Merkezin bilgisayar öğretmeni Raşit Keten de ülke genelinde kullanılan yazılım programlarının, tamamen yerli ve milli olmasının hedeflendiğini vurgulayarak, "Bugün sadece sosyal medya sayesinde, milyarlarca dolar gelir elde ediliyor. Biz de kendi yazılımlarımızı, uygulamalarımızı oluşturarak ülkemize faydalı olacağız." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler