1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kaman'da "Kitap Okuma Halkaları" Projesi Uygulanıyor
Kaman'da "Kitap Okuma Halkaları" Projesi Uygulanıyor

Kaman'da "Kitap Okuma Halkaları" Projesi Uygulanıyor

Kaymakam Girgin, Kaman Gençlik Merkezince uygulanan "Kitap Okuma Halkaları" projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kaman Kaymakamı Murat Girgin, "Kitap Okuma Halkaları" projesi kapsamında Gençlik Merkezi'nin düzenlediği etkinliğe katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Gençlik Merkezlerince uygulanan ve gençlerin kitap okumasına destek verilmesi amaçlan proje Kaman ilçesinde başlatıldı.

Kaman Gençlik Merkezi'ndeki etkinliğe katılan Kaymakam Girgin, gençlere "'Gün Olur Asra Bedel" adlı kitabın değerlendirmesini yaptı.

Kitap değerlendirmelerinin gençlere katkılarını anlatan Girgin, şöyle konuştu:

"Kitap değerlendirmeleri ile gençler muhakeme, düşünme ve topluluk önünde kendini ifade edebilme yeteneklerini geliştiriyorlar. Topluma faydalı kitapları gençlerimizle her zaman buluşturmaya gayret etmeliyiz. Her kitaba her an ulaşma imkanımız maalesef olmayabiliyor. Gençlik Merkezleri sayesinde ise birçok kitaba ücretsiz bir şekilde ulaşma imkanı sağlanıyor. Bu tür projelerle de okunan kitapların değerlendirmesini yaparak gençlerimiz daha iyi analiz etme becerisine erişebilirler."

Girgin, kitap okumanın önemine işaret ederek, "Kitap okuma halkalarına katılan gençlerimizi tebrik ediyorum. Bu güzel projenin hazırlanmasında emeği ve katkısı olanlara teşekkür ediyorum." dedi.

Kaman Gençlik Merkezi gençlik lideri Rıza Ekici de bu anlamlı etkinliğe ev sahipliği yaptığı için Kaman Kaymakamı Murat Girgin'e teşekkür ederek kitap seti hediye etti.

Önceki ve Sonraki Haberler