1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kandil Ve Avaşin/basyan'a Hava Harekatı
Kandil Ve Avaşin/basyana Hava Harekatı

Kandil Ve Avaşin/basyan'a Hava Harekatı

Irak'ın kuzeyindeki Avaşin/Basyan ve Kandil bölgelerine Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla harekat düzenlendi. Üç dinamik hedef ile iki silah mevzisi imha edildi, 13 terörist etkisiz hale getirildi

A+A-

ANKARA (AA) - Irak'ın kuzeyindeki Avaşin/Basyan ve Kandil bölgelerine, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla harekat düzenlendi. Belirlenen 3 dinamik hedef, iki silah mevzisi imha edildi, ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, bugün 09.40-14.07 arasında Irak'ın kuzeyindeki Avaşin/Basyan ile Kandil bölgesinde alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla hava harekatı düzenlendi.

Avaşin/Basyan bölgesinde bölücü terör örgütüne ait 2 dinamik hedef 09.40-09.50 arasında hava taarruzuyla ateş altına alındı. İlk tespite göre 9 terörist etkisiz hale getirildi.

Yine Avaşin/Basyan bölgesinde tespit edilen bir dinamik hedef 13.18-13.20 arasında, bir silah mevzisi 14.07'de hava taaruzuyla ateş altına alındı ve imha edildi. İlk belirlemelere göre silah mevzisindeki bir kişiyle birlikte toplam 4 terörist öldürüldü.

Kandil bölgesinde tespit edilen bir doçka mevzisi 13.36-13.44 arasında hava taarruzuyla imha edildi, mevzide bulunan teröristler de etkisiz hale getirildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler