1. HABERLER

  2. ADS

  3. Kanser Tedavisi Son Yıllarda Kanseri Yenmeyi Başarıyor
Kanser Tedavisi Son Yıllarda Kanseri Yenmeyi Başarıyor

Kanser Tedavisi Son Yıllarda Kanseri Yenmeyi Başarıyor

Kanser Tedavisi Son Yıllarda Kanseri Yenmeyi Başarıyor

A+A-

 

Uzun yıllar boyunca ‘’amansız hastalık’’ olarak tanımlanan kanserin henüz kesin tedavisi ve çözümü hala bulunamamakla birlikte gelişen tıp teknoloji ile kanser hastaları büyük oranda iyileştirilmeye başlanmıştır. Kanser tedavisi için hayati önem taşıyan erken teşhis eğer hasta da konulabildiyse tedavi sürecinin başarılı olma ihtimali artıyor. Erken teşhis koyulamayan ve nispeten geç kalınan hastalarda ise hastalığın kontrolü uzun süre sağlanabiliyor.

Kanser Türleri Türkiye’de Yüksek Oranlarda Seyrediyor

Nükleer savaştan hala izler taşıyan Karadeniz Bölgesi Türkiye’de kanser türleri bakımından başı çekmekle birlikte diğer bölgelerimizde de aslında durum pek farklı değildir. Erkeklerde sıklıkla görülen akciğer, prostat ve mide kanseri; bayanlarda ise en sık görülenler meme, tiroit, rahim kanserleri kanser türlerinin en yaygın olanları.

Kanser Testi Sadece Şüpheli Durumlarda Yapılmamalı

Erken teşhis koyulamayan hastaların klinik geçmişleri incelendiğinde gerekli testleri yaptırmadıkları ortaya çıkmaktadır. Kanser testi sadece belirtilerin olduğu düşünüldüğünde değil periyodik olarak yaptırılmalıdır. http://www.acibademkanser.com/ adresinde kanserde erken teşhisin önemi ile ilgili uzman görüşlerini okuduğunuzda kanser testini hafife almamanız gerektiğini anlayacaksınızdır.

Önceki ve Sonraki Haberler