1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Kanserle Mücadelede Psikososyal Destek
Kanserle Mücadelede Psikososyal Destek

Kanserle Mücadelede Psikososyal Destek

Mamak Belediyesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Araştırma Hastanesi ve Ankara Psikodrama Derneği işbirliğiyle meme kanserine yakalanmış kadınlara psikososyal destek sunulacak

A+A-

Mamak Belediyesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Araştırma Hastanesi ve Ankara Psikodrama Derneği işbirliğiyle ilçede meme kanserine yakalanmış kadınlara psikososyal destek sunulacak.

Mamak Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, meme kanserine yakalanmış kadınlar için özel hazırlanan program çerçevesinde, psikolojik destek çalışmaları ve grup terapileri hayata geçirilecek.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi ile yapılan işbirliği çerçevesinde yıl içinde kansere karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme seminerleri düzenlendiğini belirtti. Seminerlerle binlerce kişiye erken teşhisin öneminin anlatıldığını belirten Akgül, "Şimdi de yeni bir uygulama gerçekleştirerek kansere yakalanmış kadınlarımıza yönelik psikososyal destek sunacağız" ifadesini kullandı.

Program hakkında bilgi almak isteyenler, Mamak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne başvurabilecek veya 550 70 74-550 70 77 ve 550 70 20'den numaralı telefonlardan bilgi alabilecekler.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler